More

  iPadOS 15 sonunda M1 iPad Pro’nun potansiyelini ortaya çıkaracak

  Apple, Nisan ayında yeni bir mini LED ekran, bir M1 çip ve 16 GB RAM ile 2 TB’a kadar depolama alanı içeren M1 iPad Pro’yu duyurduğunda, bir şey eksikti: bu son teknoloji makineden yararlanacak yazılım.

  Apple, M1 iPad Pro’yu piyasaya sürdükten iki ay sonra iPadOS 15’in ön izlemesini yaptı, ancak bazılarının önerebileceği gibi pro uygulamaları, Xcode entegrasyonu, pencereleri ve hatta macOS’u yoktu. Daha da kötüsü: iPad Pro’nun 16 GB RAM’iyle bile uygulamalar, iPad’in kapasitesinin üçte birinden daha az olan 5 GB’a kadar RAM kullanmakla sınırlı olacak.

  Neyse ki, işler değişti. Geçen hafta, uygulama geliştiricilerin iPadOS 15’te RAM’e ayrıcalıklı erişim talep etmesine izin verecek yeni belgelenmiş bir yetkilendirme yayınlandı. Bu sistem yetkisi, bazı dahili işlemler tarafından kullanılan özel bir kaçış deliği olarak önceki iOS sürümlerinde mevcuttu.

  Bununla birlikte, M1 iPad Pro’nun potansiyelini ortaya çıkaracağı için iPadOS 15 nihayet şekilleniyor. Örneğin, bir Procreate geliştiricisi daha fazla RAM kullanma izni alırsa, bu, kullanıcıların mevcut 115 katman sınırını atlayabilecekleri anlamına gelir.

  Procreate, Apple’ın sınırları artırması durumunda, iPad Pro müşterilerine mümkün olduğunca çok katman sağlamak için sınırları güncelleyeceğini zaten söyledi.

  Luma Fusion gibi diğer uygulamalar, düzenleme yaparken daha fazla yayın kanalından veya daha yüksek video kalitesinden yararlanabilir. Apple’ın ekleyeceği basit bir şey gibi görünse de, geliştiricilerin M1 iPad Pro için profesyonel uygulamaları nasıl oluşturduğu ve kullanıcıların bunlardan nasıl yararlanabileceği konusunda her şeyi değiştiriyor.

  Tabii ki, Apple’ın geliştiricilere ne kadar daha fazla RAM vereceğini ve hangi geliştiricilerin M1 iPad Pro’nun tüm gücünü kullanabileceğini anlamamız gerekiyor, ancak bu sağlam bir başlangıç.

  iPadOS 15 ile ilgili diğer endişelerin ele alınması

  Birkaç satır yazdığımda, insanlar M1 iPad Pro ile çok şey yapabilmeyi bekliyorlardı, ancak sonuçta o hala bir iPad ve Apple’ın iPadOS 15 ile ne yapacağını kullanıcıların anlamasını kolaylaştırıyor. iPad’i bilgisayar olarak nasıl kullanabilirler?

  iPadOS 15’te, Split View ve Slide Over’ın kullanımı ve anlaşılması daha kolaydır. Smart Keyboard veya Magic Keyboard’a bağlandığında, kullanılabilecek birkaç yeni kısayol vardır. Bu sürümle birlikte kullanıcılar, en kullanışlı hissettikleri zamanlar dışında izleme dörtgenini, klavyeyi kullanarak ve ekrana dokunarak iPad’deki görevlerini çoğunlukla yapabilirler.

  M1 iPad Pro’nun Merkez Sahne özelliği, FaceTime kamera yerleşimi sorununu çözen başka bir eklentidir ve yeni miniLED ekran, fotogerçekçi kalitesiyle övülmüştür.

  İnsanlar iPad’de Final Cut Pro ve hatta Xcode uygulamalarını beklerken, Apple kullanıcılarına daha fazla seçenek sunarsa, Swift Playgrounds’ta olduğu gibi kullanıcıların bir tablete kod yazmasına ve RAM’e daha fazla erişim sağlamasına yardımcı olur, bu yardımcı olur. ve özellikle M1 iPad Pro, tüm potansiyelini açığa çıkarıyor.

  M1 iPad Pro’nuz var mı? Daha fazla RAM’e erişmenin kullanımınızı nasıl etkileyeceğini düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index