More

  iPad Pro için kapaklı mod burada, bir nevi

  Apple, tamamen yeni Stage Manager’ı ve M destekli iPad için genişletilmiş ekran desteğini tanıttığında tek bir düşüncem vardı: iPad’imi kapaklı modda kullanabilir miyim? Daha geleneksel bir macOS kurulumuyla, masamı dağınık tutmak için her zaman MacBook Air’i kapatır ve harici bir ekran kullanırdım. Kapaklı modu da mı kullanıyorsunuz yoksa entegre MacBook ekranını bir ofis kurulumunda daha fazla ekran alanı olarak mı kullanıyorsunuz?

  Kapaklı modu iPadOS 16 yüklü bir iPad Pro’da test ettiğimde, dış ekran karardı ve dış ekran ancak iPad Pro’yu tekrar açtıktan sonra açıldı. Şans eseri bir durumun olmadığını kabul ettim ve devam ettim.

  Apple Ekim etkinliği

  “Rastlantı” modu nedir?

  Kapaklı mod, MacBook’ların ve diğer birçok bilgisayarın yıllardır sahip olduğu bir özellik olmuştur. Dizüstü bilgisayarınızı harici bir monitöre bağlamanıza ve dizüstü bilgisayarınızı tamamen kapatmanıza rağmen ikincil bir monitör kullanabilmenizi sağlar. Temel olarak, dizüstü bilgisayarınızı bir masaüstü çözümüne dönüştürür. İnsanlar onu seviyor çünkü masanızda dağınıklık yaratıyor ama yine de dizüstü bilgisayarınızın G/Ç’sini kullanmanıza izin veriyor.

  iPad yeni genişletilmiş ekran desteğini sunduğunda, insanlar onun bu yeteneğe sahip olacağını umuyorlardı ama ne yazık ki olmadı. Özelliği yeni iPadOS 17 Beta ile denediğimde bile aynı sonuç oluştu. iPad ekranınız kararırsa, genişletilmiş ekran da kararır.

  çözüm

  Şimdi, okuyucularınız size spam göndermeye başlamadan önce, bu gerçek bir kabuklu deniz hayvanı durumu değil. Gerçek bir kapaklı mod, ana bilgisayarın ekranını öldürür ve o ekrandaki her şeyi harici ekrana aktarır. Bu işe yaramaz. Ancak bu geçici çözüm, iPad Pro’yu kapatmanıza, bir Bluetooth klavye ve fare bağlamanıza ve sahne yöneticisini harici bir monitörde kullanmaya devam etmenize izin verecektir.

  İşte bunu nasıl yapacağınız:

  Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Kilitle/Kilidi Aç > Kapalı konuma getirin

  Yine, bu, iPad Pro’nuzu kapatma, yan yatırma ve iPadOS’u daha büyük bir ana ekranda kullanma yeteneği olan, istediğinizi elde etmenizi sağlayan bir geçici çözümdür. Şahsen, bu fikri beğendim – iPad Pro’nun ekranı için harika olmayabilir, ancak genellikle zaten kilitlenmeyecek şekilde ayarladım. Dolayısıyla, iPad Pro ekranınızın açılması sizin için sorun değilse, bu sizin için bir çözüm olabilir!

  Son çekim

  Daha önce de belirttiğim gibi, bu çözüm mükemmel bir çözüm değil ama sizi olmak isteyebileceğiniz yere götürüyor. iPad Pro’mu “kapaklı” modda kullandığımda monitör standının altına koyuyorum. Umarım Apple, gelecekteki bir iPadOS yinelemesinde bize gerçek bir kabuk modu biçimi verir. Şu andan itibaren, iPad’in ana ekranındaki bildirim tepsisini bile aşağı çekerseniz, ekran kilitli moda geçecek ve Apple açıkça iPad için meşru bir kapaklı mod oluşturmadı. Ancak iPad’i ana bilgisayarları olarak benimseyen daha fazla insanla, bunun işe yaradığını görebildim.

  Bunun hakkında ne düşünüyorsun? Kabuk modu, iPad’iniz için istediğiniz bir özellik mi? Umurunda değil mi? Bu çözüm, kullanacağınız bir şey mi? Aşağıdaki yorumlarda tartışalım!

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun