More

  iPad pazar payı, 2020 satışlarının ardından ilk çeyrekte arttı – 9to5Mac

  Piyasa istihbarat firması Counterpoint, iPad pazar payının yılın ilk çeyreğinde arttığını gösteren küresel tablet pazarına ilişkin son raporunu yayınladı.

  Apple, 2020’de 2019’a kıyasla iPad satışlarında zaten %33’lük bir artış elde etmişti ve veriler, iyi haberlerin bu yılın ilk çeyreğinde de devam ettiğini gösteriyor…

  Counterpoint, Apple’ın küresel tablet pazarındaki payının 2020’nin ilk çeyreğinde %30’dan bu yılın aynı çeyreğinde %37’ye çıktığını söylüyor.

  Counterpoint Research’ün en son küresel tablet pazar raporuna göre pazar, 2020’nin dördüncü çeyreğinde beş yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra 2021’in ilk çeyreğinde yıllık bazda %53 büyüdü. […]

  Büyük tablet üreticileri, artan talebi karşılamak için 2020 yılında üretim ve sevkiyatlarını artırdı. Apple ve Samsung, agresif bir şekilde yeni modeller çıkardı ve tanıttı. Her iki şirket de 2020 boyunca pazar paylarını genişletti. Daha büyük tablet üreticileri, büyüyen pazarda daha az rekabetten fayda sağlamış görünüyor. Birçok tablet oyuncusu küçüldü veya işi daha önce kapattı, Huawei ise ABD yasağı nedeniyle payını keskin bir şekilde kaybetti.

  Apple, 2020’de dünya çapında 2019’a göre %33 daha fazla iPad birimi sattı ve 2021’in ilk çeyreğinde payını %37’ye çıkararak pazar liderliğini sürdürüyor. özellikle satışlarının tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmaya devam ettiği Japonya’da

  Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, temel model iPad satışların çoğunu oluşturuyor, ancak Counterpoint, ürün yelpazesinde güçlü bir talep olduğunu söylüyor.

  Kıdemli analist Liz Lee, “Temel iPad modelleri, 2021’in ilk çeyreğinde tüm iPad sevkiyatlarının %56’sını oluşturuyordu. iPad Air ve iPad Pro serileri, sırasıyla %19 ve %18’de geldi. Tüketiciler sürekli olarak endişelenirken Fiyatlandırma ve taşınabilirlik En son iPad 8, en çok satan model olarak ortaya çıktı. Ekim 2020’de piyasaya sürülen iPad Air 4, en çok satan ikinci model oldu ve yüksek teknik özelliklerin yanı sıra uygun maliyet arayan tüketiciler arasında büyük bir hit oldu. ”

  Lee ekledi, “Kısa süre önce piyasaya sürülen M1 iPad Pro, önceki modellere kıyasla önemli değişiklikler getiriyor. İlk tüketici tepkisi çok olumlu oldu. Ancak Apple şu anda çip kıtlığı ve Liquid Retina XDR paneliyle ilgili üretim sorunları gibi tedarik zinciri kısıtlamalarıyla boğuşuyor. Kesinlikle, “M1 iPad Pro sevkiyatları, istikrarlı arzın desteğiyle üçüncü çeyrekte toparlanabilecek. Bu büyüme, yoğun sezonun etkisiyle paralel olarak dördüncü çeyrekte de devam edecek.”

  Apple, iPadOS 15’te ana ekran widget’ları ve geliştirilmiş çoklu görev dahil olmak üzere bir dizi yeni özelliği duyurdu. Ancak çoğu kişi, yazılımın hala iPad Pro modellerinin donanım özelliklerinin gerisinde kalması nedeniyle hayal kırıklığına uğradı.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba