More

  iPad için Brydge Max Keyboard + ve Apple Magic Keyboard karşılaştırması

  12.9 inç iPad Pro için yaklaşan Brydge Max+ klavyesini denemek söz konusu olduğunda, bunu Apple Magic Keyboard ile kafa kafaya bir karşılaşma olarak yazmak mantıklı görünüyordu. Her ikisi de yerleşik izleme dörtgenlerine sahip birinci sınıf fiyatlı klavyelerdir ve temelde aynı kullanıcı demografisini takip ederler.

  Her zaman Brydge klavyelerinin hayranı oldum ve onları tüm iPad’lerimle kullandım – ancak şimdiye kadar yalnızca 12,9 inç iPad Pro’mla Apple’ın Magic Keyboard’unu kullandım…

  iPad için Brydge klavyeleri, beni her zaman Apple’ın yapması gereken klavyeler olarak etkilemiştir. Eloksallı alüminyumdan yapılmıştır, hem görünüm hem de his MacBook benzeridir.

  Tek dezavantaj, her zaman klavyenin iPad’e bağlanma şekli olmuştur – veya daha doğrusu, iPad’in klavyeye bağlanma şekli olmuştur. Daha eski modellerde, iPad’i çizilmelere karşı korumak için lastik kapaklar gerektiren iki alüminyum çataldan geçiyordu. Daha sonraki modeller, başlangıçta zor olduğu anlaşılan daha küçük köşe çatalları kullandı, ancak Brydge sorunu üretim modellerinde çözdü. Her ikisi de iPad’i takmak ve ayrıntılandırmak için biraz garip hale getirdi.

  Ancak en son modeliyle Brydge, Apple’ın Magic Keyboard’uyla aynı manyetik bağlantı yaklaşımını benimsiyor.

  Bakmak

  Donanım kapalıyken ve üstten/önden bakıldığında, aralarından seçim yapabileceğiniz fazla bir şey yok. İkisinin de hiçbir şey için ödül kazanmayacak çok hoş bir siyah lastik başlığı var. Tabii ki tamamen farklı bir görünüme sahip olan Brydge’in beyaz versiyonunu seçmediğiniz sürece.

  Brydge klavyesi daha çok bir dizüstü bilgisayar gibi göründüğünden, Apple klavyesi açıkçası daha ucuz göründüğünden, arkası ve tarafı farklı bir hikaye.

  Klavyeler açıkken, Magic Keyboard elbette harika “havada asılı” bir görünüme sahip, ancak anodize alüminyum Apple’ın plastik çevresinden daha kaliteli hissettirdiği için Brydge kesinlikle benim için kazanıyor.

  Fiziksel tuş başlıkları boyut olarak çok benzer olsa da, Brydge’in tuş aralığı daha iyi ve Apple klavyesinde eksik olan bir dizi işlev tuşu var.

  Son olarak, Brydge trackpad çok fazla Apple’ınkinden daha büyük, diyagonal olarak 6,25 inç ve 4,25 inç genişliğinde.

  Hissetmek

  Brydge klavye daha fazla harekete sahiptir ve yaylar daha güçlüdür ve daha fazla direnç sağlar. Şu anki nesil klavyelere kıyasla eski klasik Apple ciklet klavyeleri gibi hissettiriyor.

  Bazı insanlar birini diğerine tercih eder ve bu kategoriye girerseniz, tercihinizi bileceksiniz. Daha eski Apple klavyelerinin hayranıysanız, Brydge’i tercih edeceksiniz; Mevcut MacBook’ları beğendiyseniz, bunun yerine Magic Keyboard’u tercih edeceksiniz.

  Klavye hissi söz konusu olduğunda kişisel olarak oldukça uyarlanabilirim, bu yüzden güçlü bir tercihim yok – ancak Apple’ın son donanımına alışkınım.

  Büyük bir trackpad’i seviyorum, bu yüzden Brydge boyut olarak kazanıyor, ancak Apple’ın daha küçük seyahatini tercih ediyorum.

  kullanımda

  İkisi arasında geçiş yaptım ve hislerdeki farklılıkları şimdiden fark ettim.

  Brydge klavyesinin sol alt tarafında bir Siri düğmesi var, bunun büyük bir hayranı değilim, çünkü sol Shift tuşunu kullanırken ara sıra yanlışlıkla ona basabileceğimi fark ettim. Aksine, özel işlev tuşlarının rahatlığını tercih ederim.

  Brydge MAX+, bazı dar alanlarda kullanışlı olabilecek Magic Keyboard’dan daha fazla geriye yaslanır.

  Brydge klavye, iPad’i bağlamayı çok kolaylaştırırken, Apple klavye ayırmayı çok kolaylaştırır.

  Bridge için Apple Keyboard’un 706g (25oz) ile 1000g (35oz) ağırlıkta olması arasında önemli bir ağırlık farkı vardır. Bununla birlikte, iPad’in ağırlığını eklediğinizde, onu tutarken aradaki farkın özellikle farkında olduğumu söyleyemem. Brydge klavyesi ayrıca Apple klavyesinden çok daha kalındır ve bu, çok sıkı paketlerseniz sorun olabilir.

  Magic Keyboard’un büyük bir avantajı vardır: Smart Connector sayesinde eşleştirmeye gerek yoktur. Buna karşılık, Brydge Bluetooth tabanlıdır. Bununla birlikte, eşleştirme çok hızlıdır, bu nedenle kullanımda özel bir sorun değildir.

  Diğer büyük fark güçtür. Apple Klavye, gücünü doğrudan iPad’den aldığından hiçbir zaman şarj edilmesi gerekmez. Buna karşın, Brydge klavyenin kendi pili vardır ve bu pilin USB-C bağlantı noktası üzerinden şarj edilmesi gerekir. Brydge, arka ışık sürekli açıkken 40 saat ve arka ışık olmadan üç aya kadar, günde iki saatlik cömert bir kullanıma dayalı olarak talep ediyor.

  Çoğu durumda, bu Apple için bir kazançtır, çünkü yapılacak daha az düşündürücü bir şeydir. Ancak iPad’inizin pil ömrünü artırmaya çalışıyorsanız, klavyeyi de açarak pil ömrünü azaltmamak en iyisidir.

  Brydge klavyelerle ilgili önceki deneyimlerime dayanarak, onları yaklaşık 1-2 ayda bir şarj ediyorum, bu yüzden en büyük sorun bunu yapmayı hatırlamak.

  Fiyatlandırma ve ön sonuçlar

  iPad için Apple Magic Keyboard’un fiyatı 349$, Brydge Max + Keyboard’un fiyatı ise 249,99$’dan yaklaşık 100$.

  Notlarımda pek çok yorumun “Pekala, Apple Klavye bunun için daha iyi, Brydge ise bunun için daha iyi” dediğini fark edeceksiniz – ve bu, birini diğerine kesin olarak önermeyi zorlaştırıyor. Bazıları, maksimum pil ömrüne karşı iki yerine bir cihazı şarj etme kolaylığı gibi kişisel tercihlere bağlı olacaktır. Diğer sorunlar, birinci sınıf bir görünüm ve aşırı ağırlık hissi gibi değiş tokuşlardır.

  Şimdiye kadarki sınırlı kullanımıma dayanarak, aralarında gerçekten seçim yapamadım! Bu değişirse ve ne zaman değişirse güncelleyeceğim ve bir sonraki iPad Pro Günlüğü makalesini yazdığımda bundan bahsedeceğim. Bu arada bir karar vermeniz gerekirse, seçiminizi en çok etkileyen faktörlerin güç kaynağı, işlev tuşları ve estetik ile kalınlık ve ağırlık olduğunu söyleyebilirim.

  Brydge 12.9 Max+ gümüş, uzay grisi ve beyaz seçenekleriyle 249,99$ karşılığında ön siparişe açıldı. Bu ayın sonunda gönderilmesi planlanıyor.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba