More

  iPad Air 5 harika ama bu yüzden M1 iPad Pro’nun yerine geçmiyor

  Apple az önce iPad Air 5’i duyurdu. İçinde bir M1 çip ve güncellenmiş bir USB-C bağlantı noktasıyla, hiç bu kadar “Pro” görünmemişti. Bununla birlikte, tablet uzmanlarının söylediği gibi M1 iPad Pro’nun yerini alabileceğine hala ikna olmadım – ve işte nedeni.

  Öncelikle belirtmekte fayda var ki iPad Air 5’in çoğu kişi için harika bir iş çıkaracağını ve 11 inçlik Pro modelinin satışlarını da etkileyebileceğini düşünüyorum ancak Air sürümünü Pro sürümü ile dikkatli bir şekilde karşılaştırırsanız, biz ‘ Her şeye ihtiyaç duyan kullanıcılar için bazı önemli farklılıklar olduğunu göreceksiniz.

  Ekranla başlayalım – M1 iPad Pro, 120 Hz yenileme hızıyla ProMotion sunar. Bir iPhone 13 Pro’nuz ve yeni MacBook Pro’nuz varsa, bu cihazlardan yalnızca 60 Hz yenileme hızına sahip bir iPad Air’e geçtiğinizde büyük bir fark göreceksiniz. Sadece bu da değil, miniLED ekranlı 12,9 inç iPad Pro’yu alırsanız ekran daha parlak, daha renkli ve tabii ki daha büyük olacak.

  Aslında, benim için iPad Pro, 12.9 inçlik modelle ilgili ve ne zaman Bloomberg Apple’ın daha büyük ekranları test ettiğinden bahsettiniz ve ben heyecanlandım çünkü 11 inçlik sürümden daha büyük bir ekranda çoklu görev yapmak daha uygun.

  iPad Air ve iPad Pro, hangisini satın almalısınız?

  12,9 inç ekran ayrıca profesyonellere fotoğraf ve video çizmek, yazmak ve düzenlemek için daha fazla alan sağlar. Bununla birlikte, fotoğraf düzenleme için bir iPad kullanıyorsanız, iPad Air’i hayal kırıklığı yaratacaksınız çünkü 64 GB depolama ile başlar ve geriye kalan tek seçenek 256 GB modeldir, bu da çok fazla dosya depolayamayacağınız anlamına gelir. aynı anda bir attan daha büyük. Öte yandan, M1 iPad Pro, 128 GB’tan başlıyor ve 2 TB’a kadar çıkabiliyor – bu da tüm kullanıcılar için iyi bir depolama alanı anlamına geliyor.

  iPad Pro ayrıca müşterilere iPad Air’den daha fazla RAM sunuyor; yalnızca 6 GB’a kıyasla 16 GB’a kadar RAM. iPadOS 15, uygulamaların video düzenleme yazılımında kullanması için 5 GB RAM engelini kaldırdığından, iPad Pro kullanıcıları projelerinin ötesine geçebilir.

  Son olarak, bahsetmeye değer olduğunu düşündüğüm iki şey daha var: iPad Pro’da 5G mmWave desteği, 5G’nin gerçek gücünü bir Apple tablete taşıyor ve daha iyi kameralar. iPad Pro kullanıcıları ayrıca 3D nesneler ve artırılmış gerçeklik projeleri oluşturmaya yardımcı olabilecek 12 MP ana sensör, 10 MP geniş sensör ve LiDAR tarayıcıdan yararlanabilir.

  İçerdiği

  Tüm bunları göz önünde bulundurarak, iPad Air 5’in çoğu kullanıcı için harika olacağını düşünüyorum, ancak müşterilerin diğer iPad modelleri yerine iPad Pro’yu seçmeleri için pek çok neden var. Daha yüksek yenileme hızına sahip daha büyük bir ekrana, gerçek 5G’ye ve daha fazla depolama seçeneğine sahip olmak, iPad Pro’yu yeni M1 iPad Air’den ayıran özelliklerden bazılarıdır.

  M1 iPad Air ile M1 iPad Pro’yu karşılaştırırken hangisini seçerdiniz ve neden? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın.

  Devamını oku:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index