More

  iOS için Uygulamalı Google Kilit Ekranı Araçları [Video]

  Burada iOS veya iPhone hakkında pek konuşmuyoruz. 9to5Google, ancak Apple donanım ekosisteminde köklü olanlar için, Android’de bulamayacağınız bir dizi iOS’a özel Google Uygulaması kilit ekranı widget’ına erişebilirsiniz. İyiler mi? Android kullanıcılarının neler kaçırdığını görmek için uygulamalı olarak çalıştık.

  Apple’ın her zaman açık bir ekran girişimi tam olarak beklediğimiz gibi değil. Android ile eşanlamlı hale gelen sıkıcı tek renkli seçenekler yerine neredeyse “kesintisiz bir ekran”. iOS 16’da Apple, bazı Android cihaz üreticilerinin uzun süredir desteklediği temel kilit ekranı widget’larını da tanıttı. İşlevsellik açısından, pencereleri dekore etmekten ve en sevdiğiniz uygulamalara giden kısayollar gibi davranmaktan başka bir şey değildirler.

  Bu, Google’ın altı uygulama için iOS’a özel bazı kilit ekranı widget’ları eklemesini engellemedi: Haritalar, Arama, Chrome, Drive, Gmail ve Haberler. Google’ın Android 14 ve sonraki sürümlerde mobil işletim sistemine bakışında büyük bir değişiklik görmediğimiz sürece Android’de tam anlamıyla buna benzer bir şey bulamazsınız.

  Daha fazla video için YouTube’da 9to5Google’a abone olun

  Google Arama Araçları, App Store’dan Google Özel Arama uygulamasını gerektirir. Öyleyse neden orada olmadıklarını merak ediyorsanız, devam edin ve Apple’ın dijital vitrininden “Google Arama” veya “Yalnızca Google”ı indirin. Açıkçası, bu uygulamalardan herhangi birinin bulunduğu Android’de olduğu kadar iOS’a entegre değil, ancak muhtemelen daha tutarlı kullanmalısınız.

  İki arama aracından birini ayarlayabilirsiniz. Çift veya tek cilt geçişi, doğrudan metin alanındaki arama çubuğuna açılır. Sesli arama, mikrofon erişiminin etkinleştirilmesi koşuluyla birincil asistan destekli tam ekran görünümünde hemen çalışacaktır. Siri’den nefret ediyorsanız, cihazınızda hızlı ve kolay erişilebilen belirgin bir konumda daha güçlü bir sesli asistan edinmenin yolu bu olabilir.

  Buradaki en güçlü iki seçenek, doğrudan Google Lens’te başlatmanıza izin veren widget’lardır. Birincil Mercek seçeneği, Google uygulamasının yalnızca bu bölümünü açar, ancak özel uygulama widget’ı çeviri, alışveriş ve hatta Ödev Çöz işlevi için herhangi bir seçeneğe değiştirilebilir. Basitçe kilit ekranınıza ekleyin, ardından genişletmek ve favori widget’ınızı seçmek için dokunun. Bu, zamandan ve emekten tasarruf sağlayacak ve çeşitli senaryolarda yararlı olduğunu görebiliriz.

  krom

  ios için google kilit ekranı widget'ları

  Chrome, iPhone’un kilit ekranına yerleştirilebilen bir dizi düzgün 1×1 widget’a sahiptir. Bu, hızlı bir Yeni Sekme arama seçeneği içerir. Bu, Google olmasa bile sizi doğrudan tercih ettiğiniz arama motorunun metin giriş alanına götürür. Hızlı bir gizli sekme seçeneği, aynı yardımcı programı sağlar, ancak bu sefer izlenmeyen bir arama penceresinde.

  Sesli arama seçeneği, Google arama seçeneğine benzer, ancak bu, sesli aramayı yeni bir tarayıcı sekmesinde başlatır. Ayrıca, tıpkı bir Google uygulamasında olduğu gibi erişimi kısıtlamadan onu kapatabileceğiniz ve yeni bir sekme açabileceğiniz anlamına gelir. Şimdiye kadar Chrome Dino 1×1 oyun widget’ının dahil edilmesi en eğlenceli olanı. Tıkla oynat, olabildiğince çok kaktüsün üzerinden atlayabileceğiniz yeni bir sekmede yayında.

  gmail

  ios için google kilit ekranı widget'ları

  Gmail’i varsayılan e-posta istemciniz olarak kullanıyorsanız, iOS için kilit ekranı widget’ları özellikle faydalı olacaktır. Gmail widget’ları, varsayılan kilit ekranı saatinin çevresine bir üst satır bile ekleyebilmeniz açısından biraz farklıdır. Bu, mevcut takvim tarihini yalnızca mevcut yeni mesajların sayısını gösteren bir bilgi istemiyle birlikte görüntüler.

  2’ye 1 dikdörtgen Gmail widget’ı, gelen kutunuzun Birincil, Promosyonlar ve Sosyal olarak kategorize edilmiş bölümlerini görüntüler. Google Chat etkinse okunmamış bildirimleri de burada görebilirsiniz. Basit 1×1 pencere öğesi, altında Gmail logosuyla kaç tane okunmamış e-postanın beklediğini gösterir. Widget’lardan herhangi birine tıklamak sizi doğrudan Gmail uygulamasındaki gelen kutunuza götürür.

  Google Haritalar

  ios için google kilit ekranı widget'ları

  Google Haritalar’ı varsayılan gezinme yönteminiz olarak kullandığınız sürece, bir bakışta bilgilerle birlikte bazı şık hızlı geçişlere erişebilirsiniz. Haritalar, zaman içinde ne tür düzenli yolculuklar yaptığınızı öğrenmesi gereken 2×1 “sık yolculuklar” aracı sunar. Bir “ev” adresiniz varsa ve tercih edilen bir ulaşım yöntemi ayarlarsanız, varsayılan olarak yol tariflerini, trafik koşullarını ve o konuma tahmini yolculuk süresini görüntüleyecektir.

  1×1 Haritalar widget’ı özelleştirilebilir, böylece restoranlar, kafeler gibi yerel olanaklar, otoparklar, elektrikli araç şarj istasyonları, benzin istasyonları, oteller ve daha fazlası gibi dikkate değer veya yararlı konumları hızlı bir şekilde arayabilirsiniz. Google Lens kısayollarıyla eşleştirildiğinde, bu, uluslararası seyahatlerde kullanışlı olabilir.

  Google Haberleri

  ios için google kilit ekranı widget'ları

  iOS için Google Haberler kilit ekranı widget’ı, önceki görüntüleme veya okuma alışkanlıklarınıza dayalı basit bir canlı haber şeridi sağlar. Yalnızca, Google Haberler logosunun yanında gönderinin adını görüntüleyen basit bir 2×1 simgesi boyutunda gelirken, başlık daha belirgin bir şekilde altta bulunur. Her haber hikayesi gün boyunca periyodik olarak değişecektir. Google Haberler’i tıkladığınızda açılır ve ardından yayınlama sitesi, uygulamanın sayfa görüntüleyicisine yüklenir.

  Google sürücü

  iOS 16’daki tüm Google araçları arasında en rahat olanı Drive seçenekleridir. Yüklenen veya paylaşılan herhangi bir dosyaya hızlı bir şekilde erişmenin bir yolu olarak, bir akıllı telefondaki kilit ekranınız için pek uygun görünmüyor.

  Önerilen dosyalar için bir 2×1 pencere öğesi vardır. Bu, yalnızca herhangi bir metin dosyasından bir alıntıyı gösterir veya Drive’ı en son ne zaman açtığınıza veya kullandığınıza bağlı olarak biraz bilgi sağlar. İki ek 1×1 arama pencere öğesi seçeneği, uygulama içinde dosya aramalarına gitmenizi sağlar. Yıldızlı araç, Drive uygulamasının kilidini açıp başlatmanıza gerek kalmadan favori dosyalarınıza hızla erişmenizi sağlar.

  Son düşünceler

  Bir iPhone kullanıyorsanız, yeni widget’lar geri çekilmek için muhtemelen oldukça kullanışlıdır, ancak işlevsellik açısından, Google’ın iOS kilit ekranı widget’ları biraz ekler. Apple’ın kilit ekranınıza koyabileceğiniz geçiş sayısıyla ilgili sınırlamaları, en fazla dört (4) küçük, iki (2) çift boyutlu veya iki küçük ve bir büyük kombinasyonuna sahip olabileceğiniz anlamına gelir. profil hesabı başına bir tane.

  Görsel olarak bu mantıklı ama işlevsellik açısından göz korkutucu olabilir. Ancak, Android yerine iOS’u tercih eden kişiler için doğru yönde atılmış bir adımdır. Apple’ın sık sık atıfta bulunulan “temiz” estetiğinden ödün vermeden biraz ekstra Her Zaman açık ekrana sahip olabilirsiniz.

  Android kullanan bizler için, küçük bir uyarı bilgisini kaydetmenin kaçıracağı pek bir şey yok. Neyse ki, Pixel telefonlardaki Bir Bakışta aracı, önümüzdeki aylarda bu sınırlı iOS araçlarını şüphesiz geride bırakacak daha fazla işlevsellikle yavaş yavaş genişlemeye başlıyor.

  Bir iPhone kullanıyorsanız, iOS’ta sınırlı Google kilit ekranı widget’larını nasıl buluyorsunuz? Favori bir uygulamanız var mı ve gelecekte hangi uygulamaları eklemek istersiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun