More

  iOS 17’de CarPlay: Apple Music SharePlay, tasarım güncellemeleri, yeni duvar kağıdı

  iOS 17 şu anda geliştirici beta sürümünde ve iPhone güncelleme beta sürümü, CarPlay’de bazı değişiklikler içeriyor. Apple Music güncellemesi en büyük değişiklik, ancak görülecek daha çok şey var.

  CarPlay’in iOS 17’deki ana yeni özelliği Apple Music SharePlay’dir. Apple, birlikte müzik çalmayı kolaylaştırdığını söylüyor.

  SharePlay artık herkesin, hatta arka koltuktaki yolcuların bile, arabadaki müziği kontrol etmesini kolaylaştırıyor, böylece herkes en sevdiği müziği çalabiliyor ve çalan şeye katkıda bulunabiliyor.

  Arabada Apple Music SharePlay, Şu An Çalınan ekranından başlatılır. SharePlay simgesine dokunmak, iOS 17 veya üstünü çalıştıran yakındaki kişileri arayacaktır. Ayrıca herhangi bir yolcunun bir SharePlay oturumuna kolayca katılmak için tarayabileceği bir QR kodu da vardır.

  Kodu iPhone’unuzdan taradığınızda (deneyebilirsiniz), bir SharePlay oturumuna bağlanmanız istenir. Yakındaki kişiler için algılamayı etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneği de vardır.

  iOS 17 sayesinde Siri ile etkileşim de bir güncelleme alıyor. Desteklenen bir iPhone’da iOS 17 çalıştırıyorsanız, artık sesli yardımcıdan CarPlay’i kullanırken “Hey Siri” yerine “Siri” demesini isteyebilirsiniz.

  Ve iOS 17 ile, açık (yukarıda) ve karanlık (aşağıda) modlarıyla yeni bir duvar kağıdı seçeneği geliyor:

  Son olarak, mesaj göndermek ve oynatmak için yeni bir tasarım var. Düğmeler harika tıklama hedefleridir ve sağ köşede bu konuşma için mesaj reklamını etkinleştirmek/devre dışı bırakmak için bir anahtar vardır.

  iOS 17, CarPlay özelliklerini hafife alsa da, yeni nesil CarPlay’i beklerken (ve yeni nesil CarPlay olmadan yıllarca araba sürerken) bazı iyileştirmelerin eklendiğini görmek güzel. CarPlay hakkında daha fazla bilgi edinmek için düzenli olarak güncellenen kılavuzlarımıza göz atın:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index