More

  iOS 17, iPhone’un her zaman açık olan ekranını Smart View ile daha da işlevsel hale getirecek

  Apple, iOS 17’yi ilk kez tanıtmasına sadece birkaç gün kaldı ve bir sonraki büyük güncelleme için bizi bekleyenler hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor. buna göre BloombergiOS 17, her zaman açık ekranlara gelecekte Apple’ın akıllı ekranının habercisi olabilecek yeni özellikler getirecek.

  Mark Gurman, iOS 17’nin, iPhone 14 Pro’yu yatay yönde kilitlendiğinde bir tür akıllı ekrana dönüştüren yeni bir ekran modu ekleyeceğini bildirdi. Mevcut her zaman açık ekran, arka planın, zamanın, bildirimlerin ve en fazla beş pencere öğesinin soluk bir sürümünü görüntüler. Kilit ekranında veya ana ekranda herhangi bir manzara desteği yoktur.

  Rapora göre:

  Ekran, iPhone kilitlendiğinde ve yatay olarak yerleştirildiğinde görünür ve Alphabet Inc ile Amazon.com Inc. tarafından sunulan özel ekranlara benzer şekilde çalışır. , projeye aşina olan kişilere göre. Buradaki fikir, iPhone’ları örneğin birinin masasının veya komodinin üzerindeyken daha kullanışlı hale getirmektir.

  Gorman, yeni ekran görünümünün “takvim randevuları, hava durumu ve bildirimler gibi verileri akıllı ana ekran tarzında” sunabileceğini ekliyor. Ayrıca, özelliğin netliği artırmak için koyu bir arka plana ve parlak metne dayanacağını bildirdi.

  Bu, iOS 16’daki mevcut her zaman açık kilit ekranı deneyimi arasında net bir ayrım gibi görünüyor. Muhtemelen, deneyim dikey yönde aynı kalacak. Yatay yönlendirme desteğine gelince, Apple daha önce iPhone 6 Plus ve benzerlerinde her şeyi döndüren özel bir ana ekran düzenini destekliyordu.

  iPhone 14 Pro kullanıcıları, widget’ları bu tür bilgileri gösterecek şekilde zaten yapılandırabilir, ancak görünen o ki, iOS 17 mevcut ekran alanını daha iyi kullanabilir. iOS 17, şirketin her zaman açık ekranlarını iOS 16 ve iPhone 14 Pro ile piyasaya sürmesinden bu yana ilk büyük iPhone yazılım güncellemesi olacak.

  Yeni ekran teknolojisinin bu sonbaharda iPhone 15 ile Pro serisine özel kalması bekleniyor, ancak Dynamic Island tasarımının ve arayüzünün Pro olmayan seriye gelmesi bekleniyor.

  Son olarak Gürman, iOS 17’nin bir parçası olarak “iPhone’un Cüzdan uygulamasında önemli değişiklikler ve konum hizmetlerinde iyileştirmeler” yapılacağını ekliyor. Gurman, iPadOS için “iPad için yeni bir yatay arayüz” çalışmalarının olduğunu söylüyor ancak öyle görünmüyor Kilit ekranı widget’larının hala sadece iPhone için olduğu düşünülürse artık hazır olacak.

  Apple bu hafta, yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nın açılış konuşmasının 5 Haziran Pazartesi günü 10:00 PT / 13:00 ET’de yapılacağını doğruladı. kilitli tut 9to5Mac Olay öncesi kapsamlı kapsama alanı için. Ayrıca tüm hafta WWDC 2023’te sahada olacağız.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba