More

  İlk OLED iPad’in bükülmeyi önlemek için hibrit bir ekran kullanması bekleniyor

  Güncelleme: Yeni bir rapor, Apple’ın yeni bir tedarikçi olan Tayvan SMT’yi kullandığını belirten kaynağı destekliyor. Aşağıdaki kısa güncellemeye bakın.

  İlk OLED iPad’i tam olarak ne zaman görmeyi bekleyebileceğimiz hala net değil; Son tahminler 2023 ile 2026 arasında değişiyor. Ancak bugünün yeni tedarik zinciri raporu, Apple’ın Apple Watch ve iPhone’da kullanılan OLED türünün iPad’e pek uymayabileceğinden endişe duyduğunu gösteriyor…

  Spesifik olarak, iPhone benzeri OLED panellerin, yaklaşık 10 inçten büyük ekranlar için kullanıldığında görsel bozulma sergileyebilmesi endişe vericidir.

  iPhone’lar OLED esnek poliimid film kullanır

  İlk OLED ekranlar, bir cam alt tabaka ile sağlamdı. Günümüzde çoğu akıllı telefon – iPhone’lar dahil – cam yerine poliimid filmler kullanıyor.

  Poliimid film, cama göre daha düşük maliyet, daha kolay üretim süreçleri, hafiflik ve esneklik dahil olmak üzere bir dizi önemli avantaj sunar.

  Esnek OLED’in kavisli ekranlar ve katlanabilir ekranlar için iyi olduğunu düşünürken, son iPhone’larda görülen çok ince çerçeveleri de mümkün kılıyor. Ekran, görünür alanın ötesine uzanır ve kasanın içine doğru kıvrılarak kullanılamayan çerçevelerin alanlarını gizler.

  İlk OLED iPad’in hibrit bir ekran kullanması bekleniyor

  Bununla birlikte, esnek OLED ekranların bir dezavantajı vardır: daha büyük ekranlara pek uymazlar. Spesifik olarak, üretim sürecinin bir kısmı küçük ama görünür miktarda bir çözgü oluşturabilir.

  elektrik Raporlar, Apple’ın muhtemelen bu nedenle iPad’ler için hibrit bir OLED modeli kullanacağını gösteriyor.

  TheElec, Apple’ın bundan birkaç yıl sonra piyasaya süreceği ilk OLED iPad’inde “hibrit” OLED panelleri kullanmasının beklendiğini öğrendi. Hibrit OLED paneller, hem katı OLED paneli hem de esnek OLED paneli teknolojilerini kullanan OLED panelleri ifade eder. […]

  Hibrit OLED panel, sert OLED paneller gibi bir cam alt tabaka kullanır ancak aynı zamanda esnek OLED paneller için ince film kapsülleme kullanır. Kaynaklar, Apple’ın çoğunlukla birinci sınıf akıllı telefonlarda kullanılan esnek OLED panellere pek hevesli olmadığını ve ekranın bazı bölümlerinin yığılmış görünebileceğini söyledi.

  Topaklara muhtemelen OLED panellerin ne kadar esnek yapıldığı neden olur. Üretimleri sırasında cam yüzeyler. Bir substratın üzerine sıvı formda bir poliimid vernik bırakılır ve ardından cam bir lazer aracılığıyla çıkarılır. Geriye kalan sertleştirilmiş poliimid, plastik substrattır. Lazer çıkarma sırasında, poliimidin bazı kısımları ısıdan deforme olabilir.

  iPhone gibi küçük ekranlarda bu sapma çıplak gözle görülemeyecek kadar küçüktür. Ancak, olabilir Sadece 10 inçten büyük ekranlarda görünür, bu da onu iPad’ler için daha az uygun hale getirir.

  Apple bu sorunu çözebilir, bu durumda geleneksel esnek poliimid ekranları kullanabilir ancak şimdilik hibrit rotaya gitmesi bekleniyor.

  OLED paneli üreticileri Samsung ve LG, aynı zamanda ilk iPad OLED için zamanında hazır olabilecek, Ultra İnce Cam (UTG) olarak bilinen yeni nesil bir teknoloji üzerinde de çalışıyor. Şu anda bunun ticari üretimden yaklaşık bir yıl uzakta olduğu söyleniyor.

  Güncelleme: Apple, yeni bir tedarikçi kullandığını söyledi

  A Sayılar Önceki raporu destekler elektrik , Apple’ın süreç için yeni bir tedarikçi olan Tayvan Yüzey Montaj Teknolojisi’nin (Tayvan SMT) yanı sıra Samsung ve LG’yi kullanacağını belirtiyor.

  OLED iPad için tahminlerimiz hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  Fotoğraf: Henry Ascroft/Unsplash

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index