More

  iFixit’in sökümü, M2 MacBook Pro’nun geri dönüştürülmüş bir dizüstü bilgisayar olduğunu gösteriyor

  WWDC 2022’de duyurulan M2 çipli yeni 13 inç MacBook Pro, geçen hafta mağazalarda ve müşterilerin elinde. M2 MacBook Pro’nun önceki nesle göre çok büyük bir yükseltme olmaması şaşırtıcı olmasa da iFixit’in sökülmesi, bu MacBook’un içinde yeni bir çip bulunan geri dönüştürülmüş bir dizüstü bilgisayar olduğunu gösterdi.

  Bağımsız onarım konusunda uzmanlaşmış tanınmış bir şirket olan iFixit sayesinde, 2020 modeline kıyasla nelerin farklı olduğunu görmek için yeni 13 inç MacBook Pro’nun iç kısımlarına artık daha iyi bakabiliriz.Spoiler uyarısı: Neredeyse hiçbir şey değişmedi M2 çipi hariç.

  M2 MacBook Pro, geri dönüştürülmüş bir dizüstü bilgisayardır.

  Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Apple, dizüstü bilgisayarlar neredeyse aynı olduğu için 13 inç M1 MacBook Pro’nun kasasını yeniden kullandı. Ancak iFixit, yeni dizüstü bilgisayarın alt kapağının bile 2020 sürümüyle aynı olduğunu, her ikisinin de üzerinde lazerle işlenmiş “A2338” model numarasının yanı sıra aynı FCC kimliğinin bulunduğunu ve Apple’ın bunu yapmadığını doğruladığını belirtiyor. Yeni kimlik formu olduğunu varsayarak, etiketleri yeni model kimliğiyle güncellemekle uğraşmayın.

  İlgili bir notta, MKBHD, M2 MacBook Pro incelemesinde, kutunun bile önceki modelle aynı olduğunu gösterdi; Apple, eskisinin üzerine yeni bir teknik özellikler etiketi koydu.

  Sökme işlemine geri dönersek, alt kapaktaki vidalar, iç bileşenlerin çoğunda olduğu gibi öncekilerle aynıdır. Apple bazı yongaları değiştirdi, ancak bunlar M1 MacBook Pro’nun mantık kartındakiyle tamamen aynı konumda. Bazı nedenlerden dolayı, M2 MacBook Pro’daki soğutma bloğu köşelerde köşeli, ancak bunun bileşenin çalışma şekli üzerinde herhangi bir etkisi yok gibi görünüyor.

  Mantık kartını bir M2 MacBook Pro’dan çıkarmak tam olarak zor değildir, ancak bileşen doğru araçlar olmadan kolayca zarar görebilir. iFixit, bir M2 MacBook Pro mantık kartını bir M1 MacBook Pro’ya sığdırabildi ve dizüstü bilgisayar açık olsa bile yerleşik klavyeyi ve izleme dörtgenini algılamayarak yükseltmeyi işe yaramaz hale getirdi.

  YouTuber Luke Miani de çipi iki cihaz arasında değiştirmeye çalıştı ancak dizüstü bilgisayar açılmıyordu.

  iFixit'in sökülmesi, M2 MacBook Pro'nun içinde yeni bir çip bulunan geri dönüştürülmüş bir dizüstü bilgisayar olduğunu gösteriyor.

  iFixit, SSD söz konusu olduğunda 13 inç MacBook Pro’nun temel modelindeki değişikliği de onayladı, çünkü 256 GB depolamaya sahip sürüm artık tek bir NAND yongasına sahip ve bu da 256 GB M1 MacBook Pro’ya kıyasla veri aktarım hızlarını düşürüyor. iki NAND yongası içeren depolama alanı.

  Düzeltilebilir mi?

  Ne yazık ki Apple, yeni nesil 13 inç MacBook Pro ile üçüncü taraf onarımları zorlaştırmaya çalışıyor gibi görünüyor. iFixit’e göre, yeni dizüstü bilgisayardaki izleme dörtgeni seri numarası bile SoC’ye bağlıdır; bu, tüm mantık kartını değiştirmeden veya en azından dahili bir Apple aracı olmadan onu değiştiremeyeceğiniz anlamına gelir.

  İyi haber şu ki iFixit, M2 MacBook Pro’nun eninde sonunda Apple’ın kendi kendine onarım programına ekleneceğine inanıyor, böylece tüketiciler değiştirmek üzere yasal MacBook Pro parçalarını satın alabilirler.

  Tabii ki, M2 MacBook Pro’nun amiral gemisi bir cihaz olmadığı göz önüne alındığında, Apple’ın önceki nesil bileşenlerin çoğunu yeniden kullanması şaşırtıcı değil, özellikle de teknoloji şirketleri hala çip kıtlığıyla uğraşırken. Ancak yeni M2 MacBook Air, uçtan uca ekrana ve MagSafe konektörüne sahip yepyeni bir tasarıma sahip olduğu için bu noktada daha iyi bir anlaşma gibi görünüyor.

  iFixit’in dökümünü aşağıdan veya YouTube’dan izleyebilirsiniz:

  Yeni M2 MacBook Air’in henüz ön sipariş için mevcut olmadığını ve Temmuz ayında mağazalara çıkacağını belirtmek gerekir. Apple’dan yeni bir Mac satın alabilir veya Amazon’da özel ürünler arayabilirsiniz. Yeni M2 MacBook Pro’nun fiyatı 1.299 dolardan başlıyor.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun