More

  iFixit’in M1 iPad Pro’yu parçalaması, yeni Liquid Retina XDR ekrana ayrıntılı bir bakış sağlıyor [Video]

  Geçen ay M1 iMac’in derinlemesine sökülmesinin ardından iFixit şimdi de M1 iPad Pro’nun bir videosunu paylaştı. Bugün YouTube’da yayınlanan yeni bir videoda iFixit, yeni Liquid Retina XDR ekran teknolojisine özel olarak odaklanarak 12,9 inç M1 iPad Pro’ya bir göz atıyor.

  Yeni iPad Pro’yu açan iFixit, 2020 iPad Pro’ya kıyasla birkaç değişiklik fark ediyor, ancak her şey çoğunlukla aynı görünüyor. Örneğin, çerçevenin kenarlarında artık 5G antenleri, 40,33 Wh yeni kapasiteli çift hücreli pil ve untethered belleğin yanında termal macun altında yeni M1 yongası bulunuyor.

  Bir başka ilginç değişiklik de, iPad Pro’nun yeni Orta Sahne özelliğine güç veren yeni öne bakan ultra geniş kameranın ayrıntılarını görmek.

  Yeni Liquid Retina XDR ekran teknolojisi ile ilgili olarak iFixit, yeni panelin önceki nesil iPad Pro’da kullanılan ekrandan yaklaşık yarım milimetre daha kalın olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, 285 gram ağırlığındaki Liquid Retina XDR panel ile ağırlık farkı daha belirgindir.

  Daha sonra iFixit, yeni Liquid Retina XDR ekranın nasıl çalıştığına derinlemesine bir bakış göstermek için LCD ekranın katmanlarını arka ışık yayıcının katmanlarından ayırabilir. Apple’ın yeni iPad Pro’da kullandığı gibi mini LED ekranlar, ekranın alt kısmında ayrı ayrı kontrol edilebilen bir LED ızgarasına sahiptir. Parlaklığı artıran ve siyah seviyelerini iyileştiren şey budur.

  iFixit’in videosu, ‌M1‌iPad Pro‌’nun 2.596 Yerel Karartma Bölgesini ayrıntılı olarak göstermek için yeni teknolojiyi mikroskop altına koyuyor. 2021 iPad Profesyonellerinde 10.000’den fazla LED ışık var.

  Yeni M1 iPad Pro ekran teknolojisine gerçekten harika bir bakış için aşağıdaki videonun tamamına göz atın. iFixit, iPad Pro 2021’in geleneksel sökümünü henüz yayınlamadı, bu nedenle tamir edilebilirlik gibi şeylerin ayrıntılarını henüz bilmiyoruz. Ancak 2020 iPad Pro’ya kıyasla çok fazla değişiklik beklemiyoruz.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index