More

  iFixit, 2023 MacBook Pro’yu Apple onarım kılavuzlarıyla yok ediyor

  iFixit, üçüncü taraf onarım kılavuzları sağlama konusunda uzman olduğundan, neredeyse her yeni Apple ürününü bozmasıyla tanınır. Ancak bu kez iFixit, yeni piyasaya sürülen yeni 2023 MacBook Pro’yu parçalara ayırarak resmi Apple onarım kılavuzlarını test etmeye karar verdi.

  Apple Repair Guide sezgisel mi? iFixit bunu yanıtlıyor

  Yeni MacBook Pro’yu kendi başına parçalarına ayırmak pek çok sürprizi ortaya çıkarmaz. M2 Pro ve M2 Max yongaları dışında, yeni dizüstü bilgisayarlar öncekilerle neredeyse aynı. Ancak iFixit’in en son kopyalama videosuyla ilgili gerçekten ilginç olan şey, şirketin Apple tarafından sağlanan resmi onarım kılavuzlarını kolay anlaşılır olup olmadığını görmek için takip etmesi.

  Kılavuzlar, Apple’ın kullanıcılara kendi aygıtlarını onarmaları için araçlar sağlayan kendi kendine onarım programının bir parçasıdır. Program, en son iPhone modellerini ve tüm M1 Mac ailesini kapsar. Ancak yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’lar, önceki nesille aynı tasarıma sahip olduğu için iFixit, 2021 MacBook Pro modelleri için kılavuzları kullandı.

  iFixit tarafından belirtildiği gibi, Apple onarım kılavuzları birçok güvenlik uyarısıyla birlikte gelir. Ne de olsa, kullanıcılar birine zarar verebilecek ve hatta kullanıcının bunları nasıl ele aldığına bağlı olarak arızalanabilecek elektronik bileşenlerle uğraşıyorlar. Ancak Apple’ın onarım kılavuzu biraz sezgisel mi?

  iFixit’e göre Apple’ın kılavuzu “oldukça kapsamlı ve takip etmesi kolay”. Ancak bununla ilgili gerçekten ilginç bir şey var, o da Apple’ın kullanıcıya MacBook ekranını masanın kenarına döndürmesini söylemesi, böylece kullanıcının onarım sırasında pile asla dokunmaması. Ve onarım derecesine gelince, 2023 MacBook Pro 10 üzerinden 5 puan alıyor çünkü birçok parça mantık kartına lehimleniyor.

  2023 MacBook Pro’daki en yavaş SSD

  Ama iFixit’ten önce, 9to5Mac 2023 MacBook Pro’nun iç özelliklerine zaten bir göz attı. 512 GB depolama alanına sahip temel modelin 256 GB depolama alanına sahip M2 MacBook Air ile aynı sorunu yaşaması bizi şaşırttı; bu, bir SSD için daha az sayıda NAND yongası demek. 2021 512GB MacBook Pro’da dört NAND yongası bulunurken, yenisinde yalnızca iki tane var. Bu, depolama yazma ve okuma hızlarının önemli ölçüde yavaşlamasına neden oldu.

  En yüksek depolama kapasitelerine sahip modellerde hala ikiden fazla NAND çubuğu olduğundan SSD yavaşlamasından etkilenmediler.

  iFixit’in demonte edilmesi için videonun tamamını aşağıdan veya YouTube’dan izleyebilirsiniz:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba