More

  Herkese Açık Ağlar için iPhone WiFi Otomatik Katılmayı kapatın

  Evden uzaktayken iPhone’unuzun önceden sormadan WiFi’ye geçtiğini hiç fark ettiniz mi? Veya belki de iPhone’unuzun hangi ağlara otomatik olarak katıldığını kontrol etmek istersiniz? Herkese açık ve mobil ağlar için iPhone WiFi otomatik katılımını nasıl kapatacağınızı öğrenmek için bizi takip edin.

  Bilinmeyen bir WiFi ağını algıladığında iPhone’un varsayılan ayarı, katılmak isteyip istemediğinizi sormaktır. Ancak, WiFi ağlarının sorulmadan otomatik olarak birleştirilebildiği bir senaryo vardır.

  Bunlara “yönetilen ağlar” denir ve genellikle AT&T, T-Mobile, Verizon ve daha fazlası gibi kablosuz operatörler tarafından ücretsiz olarak sunulur.

  Genellikle güvenilir bir kaynaktan geldikleri için iPhone, varsayılan olarak halka açık yerlerdeki bu yönetilen ağlara otomatik olarak katılır, ancak bu davranışı devre dışı bırakabilirsiniz.

  Yönetilen ağlar değişiklik gösterebilir. Örneğin, kilitli ağlar yalnızca belirli bir operatörün müşterileri tarafından kullanılabilir. Ancak bazıları tamamen açık genel ağlar olmasa da, oldukça genel bağlantılar oldukları için bunlara otomatik olarak katılmak istemeyebilirsiniz.

  Yönetilen ağlardan ayrı olarak, geçmişte bir ağa yanlışlıkla katılmanız durumunda unutmak için bilinen iPhone ağlarının listesini de kontrol edebilirsiniz.

  Yönetilen ağlar için iPhone WiFi otomatik katılma nasıl kapatılır

  1. Ayarlar uygulaması iPhone’unuzda
  2. O seçer Wifi topun içinde
  3. şimdi tıkla serbest bırakmak sağ üst köşede
  4. aşağı kaydırın ve Yönetilen ağlar altına bakın
  5. Herhangi bir ağın sağındaki yuvarlak içine alınmış “i”ye dokunun
  6. Şimdi basın Kapatmak için Otomatik Katıl’ın yanında geçiş yapın

  İşte böyle görünüyor:

  iPhone WiFi Otomatik Ağlara Katılmayı kapatın

  Elbette, iPhone’da WiFi otomatik katılımını kapatmanın başka bir seçeneği de WiFi’yi tamamen kapatmaktır, ancak bu aldatıcı ve unutulması kolay olabilir.

  Bilinen iPhone ağları nasıl yönetilir?

  Daha önce en az bir kez katıldıktan sonra iPhone’unuzun hangi ağlara otomatik olarak katıldığını denetlemek istiyorsanız, şu adımları izleyin:

  1. Ayarlar uygulaması iPhone’unuzda
  2. O seçer Wifi topun içinde
  3. şimdi tıkla serbest bırakmak sağ üst köşede
  4. Üst bölüm bilinen ağlarınız olacak, bir ağı silmek için sağdaki – simgesine tıklayın
  5. Veya otomatik katılmayı kapatmak, özel WiFi adresini açmak ve daha fazlası için herhangi bir ağın sağındaki daire içine alınmış “i”ye dokunun.

  Bilinmeyen ağlara katılmak isteyip istemediğinizi soran iPhone’un varsayılan ayarını da değiştirebilirsiniz. Varsayılan Sor ayarının dışında, mevcut ağları “size bildirecek” şekilde ayarlayabilir veya tüm ağları manuel olarak seçip katılmanızı sağlayacak şekilde kapatabilirsiniz.

  Herkese açık ağlar için iPhone WiFi otomatik birleştirmenin nasıl kapatılacağına ilişkin kılavuzumuzu incelediğiniz için teşekkür ederiz!

  Daha fazla 9to5Mac öğreticisi okuyun:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index