More

  Havayolu çalışanlarına yönelik teşvikler arasında ücretsiz iPhone’lar da yer alıyor.

  COVID kilitlenmeleri sırasında personel işten çıkarıldıktan sonra, seyahat endüstrisi toparlanırken havayolları ve havaalanları şimdi onları değiştirmek ve elde tutmak için mücadele ediyor. Ücretsiz iPhone’lar, çalışanları sektörde kalmaya ikna etmeye çalışmak için kullanılan teşvikler arasında yer alıyor…

  Uçuş ekibine talep arzı geçti

  Havacılık, COVID kilitlenmeleri sırasında en çok etkilenen sektörler arasında yer aldı. Arjantin gibi bazı ülkeler, giriş ve çıkıştaki tüm uçuşları iptal etti. Diğerleri o kadar şiddetli kısıtlamalar getirdi ki neredeyse hiç kimse uçamadı.

  Devasa sabit maliyetlerle ve çok az gelirle veya sıfır gelirle, havayolları ve havaalanları benzer şekilde çok sayıda işçiyi işten çıkardı. Ancak artık seyahat sektörü toparlandığına göre, birçok eski çalışan diğer erken sektörlerde iş bulurken, emekliliğe yakın olanların çoğu emekli olmaya karar verdi.

  Havayolu ve havaalanı personeline olan talep artık arzı büyük ölçüde aşıyor ve bu da şirketleri işe almanın, hatta halihazırda sahip oldukları personeli elde tutmanın yollarını bulmaya zorluyor.

  Ücretsiz iPhone’lar denenen teşvikler arasında yer alıyor

  Reuters Raporlar, sorunun, işçilerin başka yerlerde daha iyi ücret aldığı bagaj taşıma gibi düşük vasıflı işler arasında daha kötü olduğunu gösteriyor.

  Kuzey Amerika havayolu endüstrisi, düşük vasıflı işlerin maaşlarının genellikle Amazon gibi e-ticaret şirketlerinin gerisinde kaldığı sıkı bir pazarda rekabet edebilmek için kreşler, daha ucuz ulaşım ve ücretsiz iPhone’lar ile işçilere kur yapıyor.

  Ücretsiz veya sübvansiyonlu çocuk bakımı ana odak alanlarından biriydi.

  Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’nı işleten Phoenix Şehri havacılık bölümü, havalimanı çalışanları için bir çocuk bakım programı başlattı ve havalimanı arazisinde bir çocuk bakım tesisi inşa etmeyi planlıyor. Bölümde şu anda 171 açık kontenjandan 133’ü bulunmaktadır.

  Başlangıcından bu yana, kreş masraflarını kısmen karşılayan programa 37 havalimanı çalışanı katıldı. Phoenix şehri de havalimanının yanında ayrı bir çocuk bakım tesisi geliştirmek için 1 milyon dolar harcıyor.

  Ücretsiz ulaşım ve sübvansiyonlu ulaşım başka bir yaklaşımken, bir yer hizmetleri şirketi binlerce ücretsiz iPhone teklif etti.

  Delta, United ve Alaska Havayolları için işçilik ve ekipman sağlayan yer hizmetleri şirketi Unifi’nin sahibidir. […] McPherson, yeteneği elde tutmak için teşvik programlarına yöneldiğini söyledi.

  Örneğin, bir şirket sözcüsü, geçen yıl üç çalışana yepyeni arabalar ve performans hedeflerine ulaşan 3.000’den fazla çalışana ücretsiz iPhone’lar da dahil olmak üzere akıllı telefonlar dağıttığını söyledi. Sözcü, şu anda acil durum fonları sağladığını ve çalışanların zaman içinde cihaz ve bilgisayar gibi satın alımlar için ödeme yapmasına izin veren bir programa sponsor olduğunu da sözlerine ekledi.

  Fotoğraf: Shawnanggg/Unsplash

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba