More

  Hangi Mac’ler macOS 14’ü destekler? Çoğunlukla yalnızca Apple Silicon modelleri. İşte liste…

  Bugün Apple, iOS 17 ve iPadOS 17 ile birlikte macOS 14’ü resmen tanıttı ve Apple, neredeyse tüm Intel Mac’ler için desteğini bırakıyor.

  Şirket, macOS 14 çalıştırabilen Mac’lerin bir listesini sağladı…

  macOS 14 Temel Özellikler

  Apple aşağıdaki özellikleri vurguladı:

  Apple bugün, dünyanın en gelişmiş masaüstü işletim sisteminin en son sürümü olan ve Mac deneyimini yükselten zengin bir dizi özellik sunan macOS Sonoma’nın önizlemesini yaptı. Çarpıcı ekran koruyucular ve güçlü widget’lar, kişiselleştirme için yepyeni bir yol açar. Kullanıcılar artık widget’ları doğrudan masaüstüne yerleştirebilir, tek bir tıklamayla onlarla etkileşim kurabilir ve sürekliliğin büyüsüyle, Mac’lerinde iPhone widget’larının kapsamlı ekosistemine erişebilir. macOS Sonoma’da, video konferans, sunucuyu paylaşılan içeriğin önüne koyan Presenter Overlay ve eğlenceli, sinema kalitesinde hareketle etkinleştirilen video sağlayan Reactions gibi kullanıcıların uzaktan sunum yapmasına yardımcı olan harika yeni özelliklerle daha da etkileşimlidir. Etkileri. Web deneyiminizi bir sonraki seviyeye taşıyan önemli güncellemeler Safari’ye geliyor. Profiller, birden fazla konu veya proje arasında ayrı ayrı gezinmeye devam eder ve web uygulamaları, favori sitelere daha hızlı erişim sağlar. Oyun Modu’nun kullanıma sunulması, heyecan verici yeni oyunlar ve geliştiricilerin Mac’e daha fazla oyun getirmesini daha da kolaylaştıran yeni bir oyun taşıma araç seti ile oyun daha da iyi hale geldi.

  Apple’ın Yazılım Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi, “macOS, Mac’in kalbidir ve Sonoma ile onu daha eğlenceli ve daha üretken hale getiriyoruz” dedi. “Kullanıcıların macOS Sonoma’yı ve çarpıcı yeni widget’lar ve ekran koruyucularla kişiselleştirebilecekleri yeni yolları seveceklerini, yeni oyun performansı seviyeleri göreceklerini ve Safari ile görüntülü konferans ve göz atma için güçlü üretkenlik elde edeceklerini düşünüyoruz.”

  Hangi Mac’ler macOS 14’ü destekler?

  macOS 14’ü aşağıdaki modellerin tümüne yükleyebilirsiniz:

  • iMac: 2019 ve sonrası
  • iMac Pro: 2017
  • MacBook Air: 2018 ve sonrası
  • MacBook Pro: 2018 ve sonrası
  • Mac Pro: 2019 ve sonrası
  • Mac Studio: 2022 ve sonrası
  • Mac mini: 2018 ve sonrası

  Mac modelinizi ve macOS sürümünüzü belirleme

  Mac’inizin tam yılı ve modelinden emin değilseniz, kolayca kontrol edebilirsiniz:

   > About this Mac

  Model adı ve yılı en üstte, macOS sürümü ise ana özelliklerin en altında görünür.

  Etkinlikten en son haberler için Apple Park’tan canlı olarak WWDC 2023 Haber Merkezi’ne göz atın.

  Fotoğraf: Dominic Hofbauer/Unsplash

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index