More

  Hangi M2 MacBook’u satın almak isterdiniz?

  Birkaç söylenti ve sızıntıdan sonra, Apple nihayet M2 çipli Mac’ler için yeni nesil Apple Silicon yonga seti ailesini tanıttı. Elbette şirket, yeni çipi duyurmanın yanı sıra M2 donanımlı iki yeni cihazı da tanıttı: 13 inç MacBook Air ve MacBook Pro. Bunu göz önünde bulundurarak, hangi M2 MacBook’u satın almak istersiniz?

  Macbook Air M2

  Gösterinin yıldızı, kesinlikle yalnızca bir M2 çipi değil, aynı zamanda tamamen yeni bir tasarım da alan MacBook Air’di. Hala orijinal MacBook Air’in klasik kama şeklindeki tasarımını temel alan önceki M1 MacBook Air’in aksine, yeni model en son MacBook Pro ve iMac’e benzer düz bir tasarıma sahiptir.

  Daha pahalı MacBook Pro’nun aksine Mini-LED ve ProMotion teknolojilerinden yoksun olsa da yeni MacBook Air, %25 daha parlak (500 nite kadar) olan daha büyük bir 13,6 inç LCD panele sahiptir. Ekran uçtan uca gidiyor ve dahili 1080p ön kamera ile üstte bir çentik bulunuyor.

  Bağlantı açısından, Apple iki Thunderbolt 3 uyumlu USB-C bağlantı noktasını korudu, ancak bu sefer hızlı şarj için MagSafe konektörünün geri dönüşü ile. Renklere gelince, 2022 MacBook Air Uzay Grisi, Gümüş, Yıldız Işığı ve Gece Yarısı renkleriyle sunulur.

  Sekiz çekirdekli grafik işlemcisi, 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla yeni MacBook Air’in fiyatları 1.199 dolardan başlıyor. Kullanıcılar, 10 çekirdekli bir GPU ve 2 TB depolama ile 24 GB’a kadar RAM ile özelleştirebilirler. Ancak, yalnızca Temmuz ayında mağazalarda yerini alacak.

  Macbook Pro M2

  Öte yandan, Apple önceki nesil ile temelde aynı tasarımı koruduğu için M2 MacBook Pro daha tanıdık bir görünüme sahip. Etrafında normal çerçeveler bulunan ve üstte çentik olmayan 13 inçlik bir LCD panele (500 nit parlaklığa da ulaşır) sahiptir – bu, bazı müşteriler için iyi bir şey olabilir.

  Yeni 13 inç M2 MacBook Pro.

  İlginç bir şekilde Apple, geçen yıl tanıtılan daha güçlü 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’lardan bileşeni kaldırmasına rağmen M2 MacBook Pro’daki tartışmalı Touch Bar’ı da korumayı seçti. Ancak bu model eski 720p web kamerasını da korudu.

  Yeni M2 MacBook Pro, Thunderbolt 3 ile uyumlu yalnızca iki USB-C bağlantı noktasına sahiptir. Yeni MacBook Air’deki gibi bir MagSafe ve hatta daha pahalı MacBook Pro’daki gibi bir HDMI ve SD kart okuyucu yok. Gümüş ve uzay grisi renklerde mevcuttur. Ancak MacBook Air’den farklı olarak 13 inç MacBook Pro, kaynak gerektiren uygulamaları kullanırken daha iyi sürekli performans için dahili bir fana sahiptir.

  Yeni MacBook Pro’nun fiyatları, 10 çekirdekli GPU, 8 GB RAM ve 256 GB depolama ile 1.299 dolardan başlıyor. Kullanıcılar, 2 TB depolama ile birlikte 24 GB’a kadar RAM ile özelleştirebilirler. Bu cihaz, 24 Haziran’dan itibaren mağazalarda satışa sunulacak.

  Hangisini almaya hazırsın?

  Şimdi, yeni bir MacBook satın almayı düşünüp düşünmediğinizi ve öyleyse, hangisi olduğunu öğrenmek istiyoruz.

  M2 MacBook Air kesinlikle her açıdan daha çekici görünüyor, ancak bazı kullanıcılar dahili fanı, biraz daha büyük pili ve daha az çentikli ekranı nedeniyle M2 MacBook Pro’yu seçebilir. Elbette M1 Mac’i daha düşük bir fiyata satın almak ilginizi çekebilir.

  Düşüncelerinizi aşağıdaki ankette ve ayrıca yorumlar bölümünde paylaşın:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here