More

  Google, YouTube reklamlarında verdiği sözleri tutmamakla suçlanıyor

  Yeni bir rapora göre Google, YouTube için ad politikalarını ihlal etmiş ve reklamverenlere yerine getirilmemiş sözler vermiş görünüyor.

  Wall Street Gazetesi Bu haftanın öne çıkanları Analitik, markaların reklamlarını ve çevrimiçi olarak nerede göründüklerini analiz etmelerine yardımcı olmaya odaklanan bir şirket. Şirket, Google’ı şirketin politikasını ve vaatlerini ihlal eden YouTube reklamları yayınlamakla suçluyor.

  Google, reklamverenlere YouTube reklamlarının “yüksek kaliteli” sitelerde, video içeriğinden önce, sesli olarak ve ayrıca yalnızca izleyici reklamı atlamadığında ücretlendirilen reklamlarla gösterileceğini vaat ediyor. Analitik Ana içeriğin dışında küçük pop-up’larda ve ayrıca Google’ın kalite çıtasını karşılamayan web sitelerinde reklamlar sesi kapalı olarak oynatıldığı için bu standartların %80 oranında karşılanmadığını iddia ediyor. Bunu gösteren veriler, 2022 ve 2023 yılları boyunca 1.100’den fazla marka reklamından ve “milyarlarca” reklam gösteriminden toplandı.

  Eğer doğruysa bu kesinlikle reklam verenler için çok büyük bir kayıp. YouTube reklamları, reklamverenler için geleneksel reklamlardan daha pahalıdır, ancak bu reklamları Google’ın taahhüdüne uymayan bir şekilde yerleştirerek şirket, etkin bir şekilde reklamlar için aşırı ücretler almaktadır. UM Worldwide’ın küresel medya yetkilisi, uygulamayı “YouTube tarafından kabul edilemez bir güven ihlali” olarak nitelendirdi ve Google’ı geri ödeme yapmaya çağırdı.

  Buna rağmen Google iddiayı reddediyor ve video reklamların “büyük çoğunluğunun” YouTube’da gösterildiğini söylüyor. Bir blog yazısında KelimeŞirket genişliyor:

  Rapor yanlış bir şekilde kampanya harcamalarının çoğunun YouTube yerine GVP’de yapıldığını gösteriyor. Bu doğru değil. Video reklam kampanyalarının büyük çoğunluğu YouTube’da yayınlanmaktadır. Video reklamverenleri, iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyorsa, ek kitlelere ulaşmak için üçüncü taraf sitelerden oluşan ayrı bir ağ olan GVP’de de reklam yayınlayabilir. Örneğin, bir oyun reklamcısı olduğunuzu varsayalım. Hem YouTube’da hem de bu gruplara hitap eden site ve uygulamalarda oyun oynamayı seven kişilere ulaşmak isteyebilirsiniz. GVP’de video reklamların yalnızca küçük bir yüzdesi görünse de etkilidir: YouTube kampanyalarına GVP eklemenin, aynı bütçeyle erişimi %20’nin üzerinde artırdığını gördük.

  YouTube’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun