More

  Google Workspace Labs, Gmail ve Dokümanlar’da yaygın olarak kullanıma sunuluyor

  Dünkü Duet AI duyurusunun ardından, Google Workspace Labs’a kaydolan birçok kişi artık Gmail ve Dokümanlar’da “yazmanıza yardımcı olan” üretken AI özelliklerini görüyor.

  Web üzerinde Gmail’de bulunup bulunmadığını görmek için, bir e-posta oluşturmaya başlayın ve alttaki araç çubuğunda Gönderme ve biçimlendirme seçeneklerinin yanında yeni bir “Yazmama yardım et (laboratuvarlar)” düğmesini göreceksiniz.

  Ardından, Google’ın öneriler arasında dönmesiyle, ekranın altında bir istem girmek için mavi/mor bir mesaj alanı görünür. Bir şey oluşturmak birkaç saniye sürer ve sonrasında şunları yapabilirsiniz:

  • Resmi: taslağı daha resmi hale getirir
  • Açıklamak: Metne bina detayları ekler
  • erişememek: taslağı kısaltır
  • şanslı hissediyorum: Reklam öğesi ayrıntılarıyla taslak güncellemeleri

  Google’dan “yeniden oluşturmasını” da isteyebilirsiniz; Insert yapıştırır ve daha fazla düzenleme yapmanıza izin verir. Google, adınızı veya diğer ayrıntıları silmeniz ve girmeniz gereken yere parantez içinde bir işaret koyar.

  Google Dokümanlar’da yeni bir sayfa açıldığında “Yazmama yardım et” slaydı açılır. Gmail ile aynı iş akışına sahiptir, ancak Yazmama Yardım Et düğmesi yeniden erişim için sayfanın kenarında imlecin solunda bulunabilir.

  G/Ç konferansı öncesinde Google, Güvenilir Test Kullanıcısı programını 10 kat genişlettiğini söyledi. Google E-Tablolar ve Slaytlar’daki (resim oluşturmak için kullanılan) üretici yapay zeka özellikleri henüz devreye alınmadı ve Sidekick de gelecek. Mart ayında başlayan herkese açık testlerde genişleme bugün de devam ediyor. Şu anda web’de canlı olarak izliyoruz, ancak Android’de izlemiyoruz.

  Google Workspace Labs’ta Gmail ve Google özelliklerine buradan kaydolabilirsiniz.

  Google AI hakkında daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba