More

  Google, saatler için Wear OS 4, Gmail ve Calendar’ı duyurdu

  Wear OS 4, I/O 2023 Keynote’un en son duyurularından biridir ve Gmail ve Google Calendar ile birlikte giyilebilir platform için daha fazla birinci taraf uygulamasıdır.

  OS 4’ü giyin

  Wear OS 3, iki yıl önce I/O’da duyurulmuştu ve Google şimdi bunu Android 13 tabanlı Wear OS 4 ile takip ediyor. -konuşma deneyimi.”

  Son olarak, Wear OS 4, “eski saatinizdeki verileri ve ayarları güvenli bir şekilde yeni saatinize aktarmanıza” olanak tanıyan yedekleme ve geri yükleme desteği sunacaktır.

  Ve telefonunuzdan bir saat kuruyorsanız, telefonunuzda verdiğiniz tüm izinler otomatik olarak taşınacaktır.

  Watch Face Layout, Wear OS 4’teki daha uzun pil ömrünün büyük bir yönüdür. Watch Face Studio’ya bir güncelleme yayınlayan Samsung ile birlikte tasarlanan bu, “saat yüzlerinin görünümünü ve davranışını tasarlamak için bildirim niteliğinde bir XML formatıdır.”

  Bu, saat yüzünün oluşturulmasında yürütülebilir bir kod olmadığı ve saat yüzü APK dosyasına hiçbir kodun dahil edilmeyeceği anlamına gelir.

  Wear OS “saat yüzünü görüntülemek için gereken mantığı halledecek, böylece artık kod optimizasyonları veya pil performansı hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak.” Sonuç olarak daha az bakım ve daha az güncelleme (Jetpack Watch Face kitaplığına kıyasla). Saat yüzü düzenleyicisi, Wear OS’nin doğrudan bir parçası olacaktır.

  Örneğin, performans veya pil tüketimindeki iyileştirmelerden yararlanmak veya en son hata düzeltmelerini almak için artık saatinizin yüzünü güncellemenize gerek yok.

  Wear OS 4 “bu yıl içinde” kullanıma sunulacak ve Google önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntı sağlayacak. Bugün öykünücü aracılığıyla geliştirici önizlemesine giriyor.

  Wear OS için Gmail ve Google Takvim

  Daha önce de belirtildiği gibi Google, Gmail ve Takvim’i Wear OS’ye “bu yılın sonlarında” getirecek. E-posta istemcisi, gelen kutunuza hızlı bir şekilde göz atmanıza, okumanıza, favorilere eklemenize ve yanıtlamanıza olanak tanır. Google Takvim, yanıt verme ve Google Görevlerini tamamlama becerisiyle mobil sürüme benzer bir program görünümü sunar.

  Üçüncü taraf cephesinde Google, Pazartesi günü beta sürümüne giren Wear OS için WhatsApp’ı ve Peloton’u öne çıkardı. Spotify yakında “en sevdiğiniz podcast’lerin yeni bölümlerini çalmanıza, yoğun rotasyonunuzda neler olduğunu görmenize ve Spotify’ın DJ’i tarafından sizin için özenle seçilmiş bir müzik koleksiyonuna atlamanıza” izin veren parçalar ekleyecek.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba