More

  Google Pixel, 2022’nin ikinci çeyreğinde büyüyor, en popüler Android S22 Ultra

  Akıllı telefon pazarı bir bütün olarak yatay seyrediyor ve 2022’nin ikinci çeyreğinde Kuzey Amerika pazarı yaklaşık %6’lık bir düşüş yaşadı. Buna rağmen, Google’ın Pixel telefon serisi ikinci çeyrekte Kuzey Amerika’da büyümeye devam ederken, Samsung Galaxy S22 Ultra bölgedeki en popüler Android akıllı telefon oldu.

  kanallar 2022’nin ikinci çeyreğinde Kuzey Amerika’daki akıllı telefon sevkiyatları hakkında bir rapor yayınladı. Genel olarak, talep yaklaşık %6 düştü ve toplamda yaklaşık 20 milyon sevkiyat gerçekleşti. Daha küçük markalar çoğunlukla düştü, ayrıca TCL için yıldan yıla %11’lik bir düşüş. Motorola ayrıca, kabaca aynı sayıda birimin sevk edildiği, çoğunlukla düz bir yıl geçirdi.

  Ancak üç marka hala büyümeye devam ediyor. Apple, pazarın %4’ünü daha aldı ve şu anda ABD’deki akıllı telefon pazarının %52’sine sahip ve bir önceki yıla göre 500.000 adet artışla 18.5 milyon adet sevk edildi. Samsung ayrıca, Kuzey Amerika’da sevk edilen 9 milyon adetle, 300.000 adet artışla ve şirkete %26 Kuzey Amerika pazar payı vererek bir miktar büyüme kaydetti.

  Google Pixel, 2021’in 2. Çeyreğinde sevk edilen 0,2 milyon adetten 2022’nin 2. Çeyreğinde 0,8 milyon adede sıçrayarak yıldan yıla en fazla büyümeyi gördü – yıllık %230’luk bir büyüme. Açıkçası, Google, Samsung veya Apple ile aynı alemde değil, ancak şirketin Pixel 6 serisindeki başarısı, markanın yalnızca Kuzey Amerika’daki ilk beşteki konumunu sağlamlaştırıyor. Özellikle, bu rakamlar Q3’ten yaklaşık bir ay sonra piyasaya sürülen Pixel 6a’yı içermiyor.

  Bu arada, bu rakamları akıllı telefon modellerine göre ayırdığımızda, grubun liderinin Apple olması şaşırtıcı değil. iPhone 13 açık farkla en popüler model oldu ve iPhone SE, 13 Pro Max, 13 Pro ve iPhone 12 ilk beşi tamamladı.

  En popüler Android akıllı telefon, Samsung’un uygun fiyatlı Galaxy A13 ve Moto G Power’ı (2022) geride bırakan Samsung Galaxy S22 Ultra oldu. S22 Ultra’nın yıl sonuna kadar yaklaşık 11 milyon adet satması bekleniyor.

  Android’de daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun