More

  Google Meet, kutucuk eşleştirme, Chrome’da resimden metne ve daha fazlasını sunar

  Google bugün ISTE 2023 konferansında Chrome, Meet (Döşeme Çiftleri dahil), Workspace ve Classroom genelinde bir dizi eğitim özelliği duyurdu.

  Chrome, öncelikle görüntü olan PDF dosyalarını metne dönüştürme yeteneği ekler. OCR özelliği, özellikle ekran okuyucular için kullanışlı olacak ve yaklaşan okuma moduyla el ele gidecek. Her ikisi de önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak.

  Web içeriğinin çoğuna okumakta güçlük çekenler erişemez – aslında, Google’ın dahili bir analizine göre, görme engelli veya görme engelli ve ekran okuyuculara güvenen kişilerin erişemeyeceği 360 milyardan fazla PDF dosyası vardır.

  Bugün ayrıca, Google Classroom eklentilerini, Okul Bilgi Sistemi (SIS) entegrasyonunu ve uygulama lisanslamayı bulmak için Google for Education Uygulama Merkezi duyurulmuştur. İkinci yön, okulların uygulamaları doğrudan geliştiricilerden satın alması ve ardından bunları öğrencilere/öğretmenlere dağıtması nedeniyle lisans yönetimini basitleştirmeyi amaçlar. Google, Concepts, AçıklaHer Şey, Figma, LumaFusion, Squid, WeVideo ve Adobe Express ile ortaktır.

  Ayrıca Adobe Express for Education, K12 okulları ve bölgeleri için ücretsizdir ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Chromebook’larda kullanılabilir. İlgilenen yetkililer daha fazla bilgi edinebilir ve buradan başvurabilir.

  Başka bir yerde, Google Meet, bir kareyi “başka biriyle eşleştirme olanağına kavuşuyor, yani biriniz konuşursa ikiniz de etiketleniyorsunuz.” Amaçlanan kullanım durumları, birlikte sunum yapmayı ve toplantıları “ses tercümanları veya işaret dili kullanırken daha kapsayıcı” hale getirmeyi içerir.

  Google, Education Plus abonelerinin 1.000 kişiye kadar toplantı düzenlemesine de izin verir.

  … örneğin, 500 katılımcı ve 500 izleyici. Katkıda bulunanlar toplantılara tam olarak katılabilirken, izleyiciler anketler, sorular ve yanıtlarla etkileşim kurabilir ancak ses veya video paylaşamazlar;

  Öğretme ve Öğrenme yükseltmesiyle birlikte bu seviye, Google Classroom’daki özel YouTube videolarına etkileşimli sorular ekleme yeteneğine sahiptir. “Öğrencilerin izlerken anlamalarını kontrol etmelerine yardımcı olmak” amaçlanmıştır ve manuel olarak yapılabilir veya yapay zeka tarafından önerilebilir.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun