More

  Google, Gmail ve Dokümanlar’da yapılandırma yapay zekasını test etmeye başladı

  Google, birkaç hafta önce Workspace uygulamalarında görünecek üretken AI özelliklerine genel bir bakış sağladı ve şimdi Gmail ve Dokümanlar’da herkese açık testlere başlıyorlar.

  Günümüzün Güvenilir Test Programı, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüketicilere, kurumlara ve eğitim kullanıcılarına (18+) kadar uzanmaktadır. Google tarafından katılmaya davet edilen bu “küçük grup”, programdan herhangi bir zamanda ayrılma olanağıyla kaydolmalı ve kaydolmalıdır.

  Gmail’de, doğum günü davetiyesinden iş ön yazısına kadar her şeyi oluşturmak için üretken yapay zekayı kullanabilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca Google’ın yazdıklarını almasını ve madde işaretlerine kadar daha ayrıntılı veya öz hale getirmesini sağlayabilir. Ayrıca, bir mesajı “resmileştirme” yeteneği de vardır; Google, ekstra etki katan ve tuhaf biçimsel seçimler (örneğin, emoji) sağlayan tuhaf bir “Şanslıyım” seçeneğini bile sunmuştur.

  Şimdiye kadar Google, Android için Gmail’de kullanıcı arayüzünün nasıl göründüğünü paylaştı ve biz de geliştirme aşamasında olduğunu tespit ettik. Oluşturma ekranının sağ alt köşesinde seçenekleri gösteren kayan bir eylem düğmesi (FAB) belirir.

  Benzer şekilde, Google Dokümanlar’daki AI, metni daha ayrıntılı hale getirebilir veya özlü olacak şekilde yeniden yazabilir. Ayrıca blog gönderileri oluşturmak ve hatta şarkı sözleri yazmak için de kullanılabilir. Web’de, hızlı bir girişi ortaya çıkarmak için tıklandığında genişleyen Yazmama Yardım Et düğmesi olacaktır. Google daha sonra isteğinizi oluşturur, böylece kullanıcılar beğenebilir/onaylayamaz, oluşturabilir/”başka bir tane görüntüleyebilir” ve “geliştirebilir”. Daha sonra mevcut belgeye “ekleyebilir” ve düzenlemeler yapabilirsiniz.

  Gmail ve Dokümanlar’da, test programına kaydolanlar, Google’ın üretici yapay zeka işlevini iyileştirmek ve yinelemek için kullanacağı geri bildirimleri gönderebilecek. Bu, Google dışındaki kişilerin bu çalışma alanının özelliklerine ilk kez erişebilecek.

  Google, ilgilenenlere gelecekteki katılım fırsatları için yeni bir açılış sayfasını takip etmelerini söyleyerek kullanılabilirliği “zaman içinde” genişletecektir. Şu anda katılmak için Bard benzeri bir sıra yok.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba