More

  Google Drive, Gmail için spam görüntüleme ve karanlık web taraması ekler

  I/O 2023’te Google, Drive’ın spam klasörü de dahil olmak üzere tüketiciye yönelik ürünlerinde çeşitli güvenlik, güvenlik ve gizlilik güncellemelerini duyurdu.

  Google Drive, kenar çubuğuna “dosyalarınızı ayırmayı ve incelemeyi kolaylaştıran” yeni bir “Spam” klasörü ekler. Gmail’e benzer şekilde Google, içeriği otomatik olarak spam ve rahatsız edici içerik olarak sınıflandırır. Bunu herhangi bir Drive, Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, Siteler ve Formlar dosyaları için manuel olarak da yapabilirsiniz.

  İstenmeyen bir dosya spam klasörünüze taşındığında, aboneliğiniz iptal edilecek ve dosya için tüm yorumlar, paylaşımlar ve mobil push bildirimleri engellenecektir. Devre dışı bıraktıktan sonra, dosyayı Drive’ınızda spam klasörünüzün dışında hiçbir yerde bulamazsınız.

  Spam klasöründe 30 gün kaldıktan sonra, sürücünüzden kalıcı olarak kaldırılacaktır. Web’de, Android’de, iOS’ta ve Masaüstü için Drive’da mevcut olup, bugün kişisel hesaplar için kullanıma sunulacak ve daha sonra Workspace için kullanıma sunulacaktır.

  Bu arada, Mart ayında Google One, aboneler için karanlık web bilgi izleme hizmetine kavuştu. Bu kontrol artık tüm Gmail kimliklerine geliyor. Bu nedenle, “ABD’de bir Gmail hesabı olan herkes, Gmail adresinizin görünüp görünmediğini kontrol etmek için kontrol yapabilecek.” Böyle bir durumda, neler yapabileceğiniz konusunda size ipuçları verilecektir. Bu özellik aynı zamanda yakında uluslararası bir genişleme alacak.

  Haritalar’da Google, kullanıcıların Web ve Uygulama Etkinliği’ne gitmek yerine son aramaları doğrudan silmelerine olanak tanır. Google aramada olduğu gibi, listedeki sorguya uzun basmanız yeterlidir.

  Bu sonuç hakkında (ve bu yazar hakkında), bir Google aramasında “Bu resim hakkında” ile eşlenir. “Çevrimiçi bulduğunuz görsel içeriğin güvenilirliğini değerlendirmenize yardımcı olmayı” amaçlayan bu araç, bir görselin (veya benzer görsellerin) Google tarafından ilk kez ne zaman dizine eklendiğini, ilk kez nerede görünmüş olabileceğini ve çevrimiçi olarak nerede görüntülendiğini not eder. . İkinci yön, daha önce bir haber, sosyal medya veya bilgi doğrulama sitesinde bahsedilip bahsedilmediğini görmek için kullanılabilir.

  Android 14 arayüzünde, bir uygulama “bilgilerinizi reklam amacıyla üçüncü taraflarla paylaştığında” izin isteklerini fark edeceksiniz, böylece kabul edip etmemeye karar verirken daha fazla bağlamınız olur. Bu işlem, Google Play’in veri güvenliğinin “Verileri sil” bölümüne katılır.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index