More

  Google Dokümanlar ve Gmail, ChatGPT gibi yapay zeka alıyor

  Google Workspace, doğrudan Google Dokümanlar’a entegre edilen ChatGPT’ye benzer üretken yapay zeka da dahil olmak üzere yapay zeka ürünlerinin ve özelliklerinin ilk dalgasını duyuruyor.

  reklam vermek Kelime Bu sabah Google, Workspace ürün ailesi için ilk büyük AI özellikleri dalgasını tanıttı.

  Tüketiciler için en ilginç duyuru, ChatGPT’ye benzer üretken yapay zeka yakalayan Google Docs ve Gmail’dir. Google Dokümanlar’da bu, kullanıcının yazmaya başlamasına yardımcı olmak için yeni belgeler için ana hatlar oluşturma biçimini alır. Google, bunu bir “ilk taslak” oluşturmak için yapay zekayı kullanmak olarak görüyor ve Google’ın sürümü açık olmasına rağmen ChatGPT’nin yapabildiği gibi, çok kısa bir isteme dayalı bir iş tanımı taslağı oluşturan bir Dokümanlar örneğini (aşağıda) gösteriyor. Doğrudan kelime işlemcinin içinde yaşar.

  Google ayrıca Dokümanlar’a gelecekteki AI eklemelerinin, Dokümanlar’daki AI’nın yardımıyla “beyin fırtınası yapma, düzeltme okuma, yazma ve yeniden yazma” becerisini içereceğini söylüyor.

  Dokümanlar’a ek olarak Google, Gmail’de daha fazla yapay zeka özelliği de duyuruyor. Mevcut Akıllı Yanıt ve Akıllı Yazma özelliklerini geçersiz kılan Gmail, bir e-posta mesajını alıp genişletebilecek ve e-posta tonunu daha resmi bir ton için değiştirebilecek. AI ayrıca daha uzun klipler alıp kısaltabilir, içeriği madde işaretli listelere ayırabilir veya kısa bir istemi temel alarak daha uzun bir taslak oluşturabilir.

  Başka bir gönderide Google, yakında açılacak olan “PaLM” API’si ile geliştiricilerin bu yapay zekayı nasıl kullanabileceklerini açıklıyor. Google ayrıca, Vertex AI ve App Builder’daki üretken AI ile PaLM’yi Bulut’a getiriyor.

  Google’ın bu duyuru boyunca açık mesajlarından biri, “Yapay Zeka, gerçek insanların yaratıcılığının, yaratıcılığının ve zekasının yerine geçemez” diyerek yapay zekanın insan yazmanın yerini tutmadığıdır. Google ayrıca, bu araçları “kullanıcıyı kontrol altında tutmak” için oluşturduklarını da ekliyor.

  Google Dokümanlar ve Gmail’deki yapay zeka araçları, daha sonraki bir tarihte genel kullanıma açılmadan önce bu ay güvenilir test kullanıcılarına sunulacak.

  Aşağıdaki videoda Google, AI’yı nasıl kullandığını ve diğer hangi ürünlerde yer alacağını açıklamaktadır. Sunumlar örnek olarak kullanılır ve görüntüler için üretici yapay zeka desteği içerir; başka bir örnek Google Meet’te görüntülü görüşmeden notlar oluşturur.

  Google Workspace’te daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.


  Daha fazla haber için YouTube’da 9to5Google’a göz atın:

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index