More

    Google Chrome’da kayıtlı web sitesi şifrelerine nasıl not eklenir?

    Google Chrome, yalnızca kimlik bilgilerini sizin için kaydederek, ziyaret ettiğiniz her site için şifreleri hatırlama zahmetinden kurtulur. Artık Google’ın Chrome’daki şifre yöneticisi, kullanıcıların bir kişiselleştirme katmanı eklemek için kayıtlı şifrelerinin her biri için notlar oluşturmasına olanak tanıyor. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

    Google, bir süre önce Chrome’un şifre yöneticisinin genişletildiğini duyurdu, ancak Chrome Canary aracılığıyla sunulan en yeni özellik olan beta sürümü hakkında yalnızca kısa bilgiler aldık. Mevcut Chrome durumunda (114.0.5735.199), her şifre sayfasının küçük bir not bölümü vardır.

    Google Chrome’da kayıtlı bir şifre altında not alınması gerekebilecek nedenler, o kullanıcının ihtiyaçlarına bağlıdır. Şahsen, diğer şifre depolama uygulamalarındaki notlar, bu siteyle ilgili bilgileri ve bilmem gereken küçük kimlik bilgileri bilgilerini depolamak için kullanışlı hale geldi.

    Parola yöneticisindeki notlar, bilgileri gizlemek için de kullanılabilir. Ne de olsa, Chrome’un şifre yöneticisi, telefonunuzdaki biyometri ve hatta bilgisayarınızdaki bir PIN ile iyi bir şekilde korunmaktadır. Her iki durumda da bu bölüm, Chrome’un genel özelliklerine biraz kalite katıyor.

    Chrome’da şifrelere nasıl not eklenir?

    Chrome’da, şifrelerinize eşlik eden notlara şifre yöneticisi aracılığıyla erişebileceksiniz. Oradan, istediğiniz her şeyi dahil etmek için bu sayfaları düzenleyebilirsiniz.

    cep telefonunda

    1. Cihazınızda açın krom.
    2. Tıklamak Üç noktalı liste üst köşede.
    3. Vurur ayarlar.
    4. O seçer Şifre yöneticisi.
    5. Kayıtlı şifrelerinizi arayın ve birini seç.
    6. Kimliğinizi doğruladıktan sonra tıklayın serbest bırakmak.
    7. Tıklamak Not Metin alanı ve yazma

    masaüstünde

    1. Cihazınızda açın krom.
    2. Tıklamak Üç noktalı liste üst köşede.
    3. tıklamak ayarlar.
    4. O seçer Otomatik doldurma ve şifreler.
    5. tıklamak Şifre yöneticisi.
    6. Herhangi bir şifreye tıklayın ve kimliğinizi doğrulayın.
    7. tıklamak serbest bırakmak.
    8. İçinde Not metin alanına, bu şifre için kendi metninizi girin.
    Chrome notları şifre yöneticisi

    Bir not ekleyip geri aldığınızda, bu metin web sitesi kimlik bilgileriyle birlikte kaydedilir. Buraya tıklayarak Chrome’un mobil sürümünde istediğiniz zaman yeni bir şifre ekleyebilirsiniz. + arama alanının yanında. Temel olarak, notlar içeren sahte bir kimlik bilgisi sayfası eklersiniz. Veya özelliği amaçlandığı gibi kullanabilirsiniz.

    Her neyse, Chrome’un şifre yöneticisindeki Notlar özelliği, şifre yöneticisine küçük hoş bir eklentidir ve bunu önümüzdeki aylarda bir Paylaş özelliği izleyecektir.

    FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

    Latest articles

    Related articles

    Leave a reply

    Please enter your comment!
    Please enter your name here

    hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun