More

  Google Chrome uzantıları artık bir yan panel kullanıcı arayüzü oluşturabilir

  Yer imlerine ve bir okuma listesine ek olarak, Chrome masaüstü yan paneli yakında bir arayüz görüntülemek isteyen Manifest V3 uzantılarını destekleyecektir.

  Bu, “bir kullanıcının göz atma yolculuğunu tamamlayan sürekli deneyimler” sağlayan yeni bir Chrome yan panel API’si ile mümkün olmaktadır. Örneğin, Google, bir kelimeye sağ tıklayıp uzantı tarafından sağlanan menü öğesini seçerek tanımlı bir yan panel açan bir sözlük aracı gösterdi.

  Daha geniş bir ifadeyle, yan paneller yalnızca belirli bir sitede tamamlayıcı olarak görünecek şekilde oluşturulabilir veya statik olabilir ve “sekmeler arasında gezinirken (böyle ayarlanmışsa) açık” kalabilir.

  “Yan paneller tüm Chrome API’lerine erişebilir”, son kullanıcılar ise “panelin hangi tarafta görüntüleneceğini seçebilir”. Yan paneller, adres çubuğunun yanındaki düğmeden başlatılabilir ve açılır menüden veya hatta bir klavye kısayolundan bulunabilir.

  Yan panellerden yararlanan diğer Google deneyimleri arasında Lens, Yolculuklar, tarayıcının görünümünü özelleştirmek için kullanıcı arabirimi ve yakında Okuma Modu yer alır. Esasen, Google şimdi kullanılabilirliği üçüncü taraf geliştiricilere açıyor. Uzantılara birleşik bir alan ve düzen vermek ilginç olabilir, özellikle akıllı asistanlar için ek bağlam uygulamaları en umut verici olanıdır.

  Side Panel API, Extensions Manifest V3 için mevcuttur ve “şu anda Chrome Beta 114’tedir.”

  Chrome’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba