More

  Google Chrome, tarama geçmişinizin “hızlı silinmesini” ekler.

  Çok uzak olmayan bir gelecekte, Android için Google Chrome, 15 dakikalık geçmişi hızlı bir şekilde silme seçeneğiyle tarama geçmişinizi silmenizi kolaylaştıracak gibi görünüyor.

  2021’de Google, 2022’nin ilk birkaç ayında Android’e gelen bir işlev olan Google uygulaması aracılığıyla 15 dakikalık hesap geçmişini temizleme özelliğini kullanıma sundu. Kullanışlı seçenek, kullanıcıların arama geçmişlerini diğer hesaplarla birlikte temizlemelerini mümkün kıldı. hesap ayarlarına girmek yerine anında etkinlik.

  Şimdi, görünüşe göre Google, 15 dakikalık göz atma geçmişini silme özelliğiyle Android için Google Chrome’a ​​benzer bir işlevsellik getirmeyi planlıyor.

  Android için Google Chrome’da yeni bayrak fark edildi Chrome Hikayesi Kullanıcıların “son 15 dakikalık verileri hızlı bir şekilde silmesine” olanak tanıyan bir özelliği etkinleştirecek. Bayrak, bunun yalnızca veri taraması mı yoksa bir bütün olarak hesap etkinliği mi olduğunu belirtmez, ancak seçeneğin Chrome’un üç noktalı tam menüsünde görüneceğini belirtir.

  Etkinleştirildiğinde, üç noktalı menüde yeni bir hızlı silme seçeneği belirerek kullanıcıların son 15 dakikalık verileri hızlı bir şekilde silmesine olanak tanır.

  Bu özelliğin ne zaman piyasaya sürüleceği henüz belli değil, ancak kesinlikle hassas tarama için kullanışlı bir seçenek gibi görünüyor. Bu seçeneğin daha sonra iOS için Chrome’da mı yoksa masaüstünde mi görüneceği belli değil.


  3/20 Güncellemesi: Google, şu anda Android için Chrome’un en son sürümünde görünen 15 dakikalık tarama geçmişini silme seçeneğiyle bu özelliği geliştirmeye devam etti.

  En dikkate değer TechDows Testlerimizde onaylandığı için, chrome://flags’ta “Hızlı silmeyi etkinleştir” seçeneğinin açılması Android için Chrome’da tam menüye “Son 15 dakikayı sil” düğmesini ekler. Buna bastığınızda, tarama geçmişinizi onaylayan bir onay sayfası görünecek, çerezler/site verileri ve önbelleğe alınmış resimler/dosyalar silinecektir.

  Ancak şimdilik, bu özellik yalnızca 113 sürümüne bağlı olan Chrome Canary’de kullanılabilir. Genel kullanıma ne zaman sunulacağı henüz belli değil.


  Google Chrome’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.


  Daha fazla haber için YouTube’da 9to5Google’a göz atın:

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba