More

  Google Chrome, ekran görüntüsü düzenleyicisini kaldırır

  Google Chrome’un bir ekran görüntüsü düzenleyicisi olduğunu biliyor muydunuz? Araç resmi olarak piyasaya sürülmemiş olsa da, Google’ın fişini tamamen çektiği yakın zamana kadar uzun bir süredir arka planda gelişiyor.

  İlk olarak 2021’de Google Chrome’un masaüstü sürümünde görülen ekran görüntüsü aracı ve tamamlayıcı resim düzenleyici, basit bir şekilde başladı ve zamanla gelişti. Son olarak, metin kutuları ekleme, resimleri kırpma ve çizimler, şekiller ve emojilerle yorum yapma yeteneğine sahipti.

  İşler açıkça ilerlerken, görünüşe göre Google, özelliğin kullanıma hazır olmadığına karar verdi.

  Son zamanlarda OcakChromium aracılığıyla geliştiriciler, Chrome’un ekran görüntüsü düzenleyicisinin “gönderilecek kadar parlak” olmadığını ve “büyük bir yeniden çalışma” olmadan düzeltilemeyeceğini iddia ettiler. Hal böyle olunca da artık adıyla yaptığı Chromium’dan tüm ekran görüntüsü düzenleyici bileşenleri kaldırılacak. TechDows ona işaret ediyor. Henüz çıkarılmamışsa, özelliğin gelecek sürümlerde Google Chrome’un erken sürüm kanallarından çıkarılması mümkündür.

  Özellikle, Chrome’un ekran görüntüsü aracı kaldırılmadı, yalnızca düzenleme aracı kaldırıldı. Bu, Android için Chrome’da bulunan ekran görüntüsü düzenleyicisini de etkilemiyor gibi görünüyor.

  Ancak sonuçta, bunun son kullanıcı üzerinde neredeyse hiçbir etkisi olmayacaktır. Google, özelliği hiçbir zaman resmi olarak başlatmadığından ve bir etiketin arkasına gizlendiğinden, çoğu kişi Chrome’un bir ekran görüntüsü düzenleyicisi olduğunu bile bilmiyordu. Ancak, Google’ın bu fikri gelecekte revize edeceğini kesinlikle umuyoruz. Microsoft Edge, 2020’de bir Web Yakalama aracını tanıttı ve oldukça güçlü ve aynı işlevselliğe Chrome’da sahip olmak güzel olurdu.

  Google Chrome’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun