More

  Google Chrome, bellek ve güç tasarrufu modlarını getirir

  Google’ın Aralık ayında Mac, Windows, Linux ve Chromebook’larda Chrome için duyurduğu Bellek ve Enerji Tasarrufu modları artık geniş çapta kullanıma sunuluyor.


  9to5Google’ın bir dosyası var Bülteni yeniden başlatın eklenen yorumlar ve diğer bilgilerle en büyük Google hikayelerini vurgulayan. Buradan kaydolun!


  Google Enerji ve Bellek tasarrufu varsayılan olarak etkindir ve Chrome Ayarları > Performans’tan (kenar çubuğunda) açılıp kapatılabilir.

  Chrome belleğini kaydet

  Bellek Tasarrufu, bilgisayarınızdaki sayfalara ve diğer uygulamalara daha fazla kaynak sağlamak için otomatik olarak “etkin olmayan sekmelerdeki belleği boşaltır”. Etkin olmayan sayfalar sekme çubuğunda görünmeye devam edecek ve bu sayfalara gittiğinizde anında yeniden yüklenecektir.

  Adres çubuğunda, Chrome – bir hız göstergesi simgesiyle – sekmenin donduğunu ve “yeniden etkin” olduğunu belirtir.

  • Bellek Tasarrufu Chrome’u daha hızlı hale getirin: Bu sekme etkin değilken, Bellek Tasarrufu XXX diğer görevler için kullanılabilir bellek sağladı. Bunu istediğiniz zaman Ayarlar’dan değiştirebilirsiniz.

  Chrome, bir dosyaya manuel olarak sayfa eklemenizi sağlar Bu siteleri her zaman aktif tutun Bellek Tasarrufu ile ilgili sorun yaşarsanız veya cihazdan ayrıldıktan sonra bir sekmenin yenilenmesini beklemek istemiyorsanız listeleyin.

  Google, Memory Saver ile “Chrome’un %30’a kadar daha az bellek kullandığını” ve bunun “etkin videoların ve oyunların sorunsuz çalışmasını sağlamak” için kullanılabileceğini söylüyor.

  krom enerji tasarrufu

  Ardından, “Chrome’un arka plan etkinliğini ve görsel efektleri sınırlayarak pil gücünü koruduğu” Güç Tasarrufu var. Bu, pürüzsüz animasyon ve kaydırmanın yanı sıra daha düşük video kare hızlarını içerir. Çok amaçlı adres çubuğunun sağında hızlı bir şekilde devre dışı bırakılabilen bir sayfa simgesiyle temsil edilirken etkin olduğunda “oyun ve video performansındaki değişiklikleri fark edebilirsiniz”.

  Açık/Kapalı’nın yanı sıra, otomatik olarak etkinleştirmek için iki seçenek vardır:

  • Yalnızca pilim %20 veya daha az olduğunda aç
  • Bilgisayarım çevrimdışıyken çalıştır

  Bellek ve Enerji Tasarrufunun son günlerde Mac’lerde, Windows’ta ve Chromebook’larda Chrome 110 ile yaygın bir şekilde kullanıldığını görüyoruz. Henüz canlı değilse, aşağıdaki bayrakları kullanabilirsiniz:

  • chrome://flags / #battery-saver-mode-available
  • chrome://flags/# Yüksek verimlilik modu mevcut

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index