More

  Google Chrome, Android paylaşım menüsüne geçer [Gallery]

  Android için Google Chrome, uygulamalar arasında tutarlılık sağlayan Android’in yerel paylaşım menüsü karşılığında özel paylaşım menüsünü kaldırmanın temellerini atıyor.


  9to5Google’ın bir dosyası var Bülteni yeniden başlatın Bu, eklenen yorumlar ve diğer bilgilerle en büyük Google Hikayelerini vurgular. Buradan kaydolun!


  Son birkaç yılda, birçok uygulama, belirli ihtiyaçlara uyacak şekilde özelleştirilmiş paylaşım listelerini benimsemiştir. Google Chrome bu uygulamalar arasında yer alır ve özel Paylaş menüsü, web sitesinin adını ve adresini en üstte, aşağıda üç uygulama ve bunların içinde Chrome’a ​​​​özgü çeşitli araçlarla gösterir. Bu araçlar, sayfanın ekran görüntüsünü veya genişletilmiş ekran görüntüsünü alma, bağlantıyı kopyalama, bağlantıyı Chrome aracılığıyla diğer cihazlara gönderme, QR kodu oluşturma ve yazdırmayı içerir.

  Ancak gelecek güncellemelerde Google, orijinal paylaşım menüsü karşılığında özel paylaşım menüsünü Android’deki Google Chrome’dan tamamen kaldırmayı hedefliyor gibi görünüyor.

  Bu, yakın zamanda Chromium ve Chrome Canary’ye eklenen iki bayrakla gösterilir. Son zamanlarda insanlar tarafından vurgulanan ilk bilim TechDows, “Paylaşım sayfası refactor Android” başlıklı. İşaret etkinleştirildiğinde, Chrome’un özel paylaşım menüsünü devre dışı bırakır ve bunun yerine Android’de yerleşik olan ve diğer uygulamalar tarafından kullanılan yerel menüyü kullanır. Şu anda bu değişiklik Canary yayın kanalında yer alan Chrome 112’de devreye giriyor.

  Ayrıca, Android’de Chrome’un Android’in paylaşım menüsünde Görüntü ve Metin Önizleme’ye girme özelliğini eklemeyi tartışan başka bir Chromium taahhüdü keşfettik.

  Bu, Chrome Canary’de henüz yok gibi görünüyor, ancak Google’ın bu değişiklik üzerinde çalıştığını gösteriyor ve Google’ın özel paylaşım menüsünden tamamen kurtulabileceğini kuvvetle öneriyor. Yukarıdaki bayrakla ilişkili taahhüt, Google’ın niyetini belirten “paylaşım sayfasını taşı” ifadesini de belirtir.

  Tabii ki, Google’ın böyle bir değişiklik yapması muhtemelen haftalar veya aylar alacaktır, bu nedenle henüz kas hafızanızı değiştirmeniz gerekmez.

  Google Chrome’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun