More

  Google Bard kuyruğu kaldırır, karanlık bir tema ekler ve Gmail ile Dokümanlar’ı dışa aktarır

  Geçen ay kod oluşturma özelliğini ekledikten sonra Google, Bard’ı birkaç yeni yetenekle güncelliyor ve aynı zamanda Gmail’e dışa aktarma gibi gelecek birkaç özelliği önizliyor.

  Bard, oluşturulan metni konu satırları gibi biçimlendirmeyi korurken Gmail’e ve Google Docs’a aktarma yeteneğine sahiptir. Workspace Trusted Tester yazılımı henüz yaygın olarak bulunmadığından bu yararlıdır. Bu, karanlık bir temayla birlikte bugün başlatılıyor.

  Ayrıca Çarşamba gününden itibaren Google, kuyruğu bırakacak ve daha önce yalnızca ABD ve İngiltere’de bulunan Bard’ı dünya çapında 180’den fazla ülkede üç dilde kullanıma sunacak. İngilizceye ek olarak artık Korece ve Japonca’yı da destekleyen Bard, yakında dünyanın en iyi 40 dilini desteklemeyi hedefliyor.

  Kodlama ve geliştirici deneyimini iyileştirmek için Bard, sizi belirli kod bloklarına veya diğer alıntılanan metinlere yönlendiren bağlantılar oluşturarak önümüzdeki haftadan itibaren kod alıntılarını daha doğru hale getiriyor. Aynı şekilde, Dışa Aktar düğmesi yakında yeniden düzenleme için Python’dan başlayarak Google Colab’in ötesine geçecektir.

  Bu arada, Google Bard yakında bir resim ve istem metni gönderebilmeniz için resim desteği ekliyor. Örneğin, iki köpeğin resmini paylaşıyorsunuz ve Bard’dan “Bu iki köpek hakkında komik bir yorum yazmasını” istiyorsunuz. Konu tanıma (ve köpek ırkları) için görüntü analizi Google Lens tarafından desteklenecektir.

  Daha temel bir düzeyde, sonuçlar görüntüleri içerebilecektir. Turistik yerler talep ediyorsanız, her teklife bir fotoğraf eklenecektir.

  Google ayrıca 1. ve 3. taraf uygulama entegrasyonları üzerinde çalışır. İlk örnek, Gmail, Docs, Sheets (bilgileri sütun ekleme özelliği olan bir tablo olarak gösterir) ve Haritalar’ı (bir haritadaki konumları gösterir) içerirken, ikinci örnek, Adobe’nin Firefly üretici yapay zeka modelleri ailesini kullanarak görüntüler oluşturmak olacaktır. Bard’da bir istem sağlarsınız ve eylem başka bir hizmet tarafından gerçekleştirilir.

  Bard daha sonra Google DeepMind’ın Gemini modeline geçecek.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba