More

  Gmail, kullanıcıları Gelişmiş Güvenli Taramayı etkinleştirmeye teşvik eder

  Son birkaç gündür Google, Gmail uygulamalarında Gelişmiş Güvenli Taramayı belirgin bir şekilde tanıtıyor.

  Android’de ve web’de gelen kutunuzun hemen üzerinde görünen, “e-dolandırıcılığa karşı ekstra koruma” almak, Gmail kullanıcıları için temel avantajdır: “Tehlikeli e-postalara karşı ekstra koruma için Gelişmiş Güvenli Taramayı açın.”

  Bu mesajı ilk olarak Cuma günü gördük ve Görür geniş broş Google şunları teşvik eder:

  • Sizi uyarmak veya tehlikeli web sitelerini, indirmeleri ve uzantıları engellemek için gerçek zamanlı bir güvenlik kontrolü sağlar.
  • Google’ın siz ve web’deki herkes için kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımları algılama ve bunlara karşı koruma becerisini geliştirin.
  • Google Apps aracılığıyla tehlikeli bağlantılara karşı size daha iyi koruma sağlar.

  Diğer güvenlik haberlerinde Google bugün, “ürünlerimizi düzenli olarak kullanan kişilerin sahip olduğu Google Hesaplarının %70’inin, şüpheli bir giriş algılandığında kimliklerini doğrulayan ikinci faktörlü kimlik doğrulamadan otomatik olarak yararlandığını” paylaştı. Şirket, geçiş anahtarının daha geniş çapta benimsenmesini dört gözle bekliyor.

  Gelişmiş Güvenli Tarama nedir?

  İlk olarak üç yıl önce Chrome’da kullanıma sunulan Gelişmiş Güvenli Tarama, web için gerçek zamanlı koruma sağlar. Standart, optimize edilmemiş sürüm, ziyaret ettiğiniz sitelerin URL’lerini her 30 dakikada bir (2020 itibariyle) indirilen/güncellenen yerel bir listeyle karşılaştırarak çalışır. Bu menü, diğer birçok uygulamada ve tarayıcıda yaygın olarak kullanılmaktadır.

  “Gelişmekte olan kimlik avı siteleri” bir süredir güncellendiği için Google, Gelişmiş Güvenli Tarama’yı yarattı. Olağandışı URL’ler, bir kimlik avı sitesini ziyaret edip etmeyeceğinizi belirlemek için gerçek zamanlı olarak gönderilir. Gmail, Google Drive ve oturum açtığınız diğer uygulamalar veriye katkıda bulunurken, Chrome ayrıca “küçük bir sayfa örneği ve şüpheli indirme” gönderir.

  Daha sonra Gelişmiş Güvenli Tarama, Chrome uzantıları hakkında uyarılar sağlamak, derinlemesine dosya analizi yapmak ve makine öğrenimi formlarından yararlanmak için genişletildi ve artık iOS için Chrome’da da mevcut.

  Gelişmiş Güvenli Tarama nasıl etkinleştirilir?

  Bir Gmail istemi görürseniz, etkinleştirmek için bu sayfaya yönlendirileceksiniz: myaccount.google.com/account-enhanced-safe-browsing.

  Buna Chrome Ayarları’ndan da erişilebilir: chrome://settings/security.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index