More

  Gmail, gönderenleri daha iyi doğrulamak için mavi bir onay işareti ekler

  2021’de doğrulanmış marka logoları desteğini ekleyen Gmail, şimdi e-postalara mavi bir onay işareti ekleyerek bir adım daha ileri gidiyor.

  Mevcut sistem, gönderenin adının ve adresinin yanındaki “avatar alanında” marka logolarının göründüğü Marka Mesajı Tanımlama Göstergelerine (BIMI) dayanmaktadır. Örneğin, düz bir arka plan üzerinde jenerik bir “B” yerine, Bank of America resmi bayrak logosunu gösterebilir.

  DMARC (Etki Alanı Tabanlı Mesaj Kimlik Doğrulaması, Raporlama ve Eşleştirme) ile güçlü kimlik doğrulamaya ve “Entrust veya DigiCert gibi bir kimlik doğrulama yetkilisi tarafından yayınlanan bir VMC kullanılarak” logo doğrulamaya dayanır:

  Google, “kullanıcıların meşru göndericilerden ve taklitçilerden gelen iletileri tanımlamasına yardımcı olmak” için “BIMI onaylı gönderenler için onay işareti simgesi” ekleyerek özelliği daha görünür hale getiriyor. Şirket, bunun masaüstünde nasıl görüneceğini web’de paylaştı. Teknoloji ortamının geri kalanı göz önüne alındığında, bu lansmanın zamanlaması oldukça ilginç.

  Simge, kullanıcıların web üzerinde üzerine gelebileceği, ortasında beyaz bir onay işareti bulunan mavi bir damgadır. Örneğin, Google şöyle diyecektir: “Bu e-postayı gönderen, google.com’un ve profil resmindeki logonun sahipliğini doğrulamıştır. Daha fazla bilgi edinin.”

  Güçlü e-posta kimlik doğrulaması, kullanıcıların ve e-posta güvenlik sistemlerinin spam’i belirleyip durdurmasına yardımcı olur ve gönderenlerin marka güvenini artırmasına olanak tanır. Bu, e-posta kaynaklarına olan güveni artırır ve okuyuculara sürükleyici bir deneyim sunarak herkes için daha iyi bir e-posta sistemi oluşturur.

  Bu, bugünden itibaren kullanıma sunuluyor ve önümüzdeki günlerde/haftalarda kullanıma sunulacak:

  • Tüm Google Workspace müşterilerinin yanı sıra eski G Suite Basic ve Business müşterilerinin kullanımına sunulmuştur.
  • Kişisel Google hesapları olan kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

  Gmail’de daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba