More

  Gmail bildirimleri, Android’de kırmızı rengi bırakacak şekilde güncellendi

  Dün Android için Gmail’de yapılan küçük bir değişiklik, Android’e Dinamik Renk temasını benimsemesi ve artık varsayılan olarak kırmızı simgeye sahip olmaması için bildirimde bulundu.

  Gmail 2023.05.28.x sürümü dün kullanıma sunuldu ve birincil değişiklik, bildirimlerde görünen kırmızı uygulama simgesi. Önceden, Gmail’in “M” simgesi, uygulamanın geçmiş rengine atıfta bulunarak kırmızı bir arka plan üzerinde ana hatlarıyla belirtilmişti. (Çalışma alanının Ekim 2020’de yeniden adlandırılmasından bu yana dört renk olmuştur.)

  Güncellemeden sonra bu simge, dinamik renk temanızla eşleşen bir arka plana yerleştirilir. Bunun tersi, bunun cihazınızın görünümüyle daha fazla tutarlılık sağlamasıdır.

  Bununla birlikte, açıkça bir olan çok bariz dezavantajlar Paylaşılan duygular, Gmail’den gelen bildirimlerin daha az öne çıkmasıdır. Küçük bir kırmızı noktanın dikkatinizi çekmek için yapabilecekleri inanılmaz.

  Temalı bildirim simgesiyle yaklaşık bir gün yaşadıktan sonra, Gmail uyarılarının bildirim gölgesinde ve kilit ekranında biraz gizlendiğini hissediyorum. Bu, özellikle gönderenin sağdaki profil resminden yararlanmalarına rağmen bireysel e-posta uyarıları için geçerlidir.

  Bu değişikliği yaparken, karar açıkça standardizasyon ve “siz” materyaline daha iyi saygı gösterilmesiyle ilgiliydi, ancak e-posta uyarılarının tarihsel emsali ve önemi göz önüne alındığında, bir istisna yapmak için bir durum var.

  Statik temaların bir dezavantajı, her şeyin aynı görünmesidir. Bu, elbette, uygulamalar, özellikle üçüncü taraf uygulamaları hakkında daha geniş bir tartışmadır ve öne çıkma ve kullanılabilirliği artırma umuduyla daha geniş bir sisteme uyma arzusu olmayabilir.

  Gmail’de daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index