More

  Gmail, Android katlanabilirlerinde iki bölmeli bir görünüm alır

  Workspace ve diğer Google uygulamalarında yapılan bir dizi tablet iyileştirmesinden sonra, Android için Gmail artık katlanabilir cihazlarda iki bölmeli bir görünüme kavuşuyor.

  Android katlanabilir cihazların kullanıcıları, Google Meet ve Gmail’in iki bölmeli görünümüne erişime sahipti. Buna Gmail uygulamasındaki Sohbet sekmesinin de dahil olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

  Gmail’in iki bölmeli düzeni, daha önce yalnızca telefonun kullanıcı arayüzünü kullanan ve iç ekranda her şeyi uzatan katlamalarla (Galaxy Z Fold 4 gibi) tabletlerde zaten mevcut olana benzer.

  Gmail’de, solda, üzerinde arama çubuğu bulunan bir ileti listesi görürsünüz. İnşaat için FAB da ekranın bu tarafında bulunur.

  Diğer yarısında, genişleme özelliğine sahip tam bir mektup ve katlanabilir malzemenin tüm genişliği boyunca uzanan uzun bir alt malzeme şeridi (başka bir yerden çıkarılmış olan etiketlerle birlikte) bulunur. Google daha önce daha geniş ekranlarda (tabletler gibi) gezinme çubuğunu kullanımda gösteriyordu.

  E-posta hafif bir kapta görünürken, sayfanın geri kalanı mavi bir arka planla görünür. Bu, bugün web’de bulunan Material You Gmail ile eşleşir.

  Geçen yıl tabletlerde Google Meet / Duo, arama ayrıntılarını ve geçmişini aynı ekranda göstermek için iki bölmeli bir görünüm eklerken, Google Chat’te böyle bir düzen çok mantıklı.

  Google “bu artık kullanılabilir” diyor.

  Gmail’de daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here