More

  Giriş seviyesi M2 MacBook Pro’nun daha yavaş bir SSD’si var

  Apple’ın M2 çipine sahip yeni 13 inç MacBook Pro nihayet mağazalara ve müşterilerin eline geçti. M2, M1’e kıyasla performans iyileştirmeleri getirirken, depolama hızı söz konusu olduğunda durum böyle değil gibi görünüyor. Yeni M2 MacBook Pro ile yapılan testler, giriş seviyesi modelinin M1 modelinden daha yavaş bir SSD’ye sahip olduğunu ortaya çıkardı.

  Max Tech ve Created Tech gibi YouTube kanallarının belirttiği gibi (üzerinden Mac söylentileri256 GB depolama alanına sahip yeni M2 MacBook Pro’nun temel modeli, önceki nesil M1 özellikli 13 inç MacBook Pro’ya kıyasla daha yavaş SSD hızları sunar.

  Testler, kullanıcıların bir Mac üzerindeki herhangi bir dahili veya harici depolamanın performansını test etmesine ve aktarım hızını ölçmesine olanak tanıyan bir kıyaslama uygulaması olan Blackmagic Disk Speed ​​Test kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Şaşırtıcı bir şekilde, 256GB M2 MacBook Pro, önceki modelden daha iyi sonuçlar sunmak yerine, depolama hızı açısından daha da kötü.

  Karşılaştırmalar, giriş seviyesi MacBook Pro M2 modelinin içindeki SSD’nin yazma hızı açısından M1 modelinden %34 daha yavaş olduğunu, okuma hızında ise %50’ye varan fark olduğunu ortaya koyuyor.

  Max Tech YouTube kanalı tarafından gerçekleştirilen bir kıyaslama testinin sonuçları:

  • M1 MacBook Pro: 2900MB/sn (okuma hızı), 2215MB/sn (yazma hızı)
  • M2 MacBook Pro: 1446MB/sn (okuma hızı), 1463MB/sn (yazma hızı)

  Bununla birlikte, daha düşük SSD performansı, daha fazla dahili depolamaya sahip daha pahalı M2 MacBook Pro modellerini etkilemiyor gibi görünüyor. Zollotech’ten YouTuber Aaron Zollo, 512 GB MacBook Pro’nun M1’e çok benzer SSD hızlarına sahip olduğunu açıklıyor.

  256 GB M2 MacBook Pro’da neler oluyor?

  Created Tech, içindekilere bir göz atmak için 256 GB depolama alanına sahip yeni M2 MacBook Pro’nun alt kasasını çıkardı. SSD’ler söz konusu olduğunda Apple’ın gerçekten bir şeyleri değiştirdiği ortaya çıktı.

  M1 MacBook Pro’nun her biri 256 GB’lık bir sürümde 128 GB’lık iki NAND yongası vardır. Bir cihaz birden fazla NAND yongasına sahip olduğunda, paralel olarak daha yüksek hızlara ulaşabilir. Ancak M2 MacBook Pro’nun yalnızca tek bir 256 GB NAND yongası vardır, bu nedenle önceki nesil 13 inç MacBook Pro ile aynı SSD hızlarına ulaşamaz.

  Apple’ın giriş seviyesi M2 MacBook Pro modelinde SSD’yi neden değiştireceği belli değil – olası sebeplerden biri, şirketin iki yerine tek bir NAND yongası kullanarak maliyetleri düşürmeye çalışması olabilir. Ne yazık ki, 256 GB depolama alanına sahip M2 modeline yükseltmeyi düşünen M1 MacBook Pro kullanıcıları, CPU ve GPU iyileştirmelerine rağmen SSD performansını kaçıracaklar.

  Sürüm düşürme, Apple’ın önümüzdeki aya kadar mağazalarda bulunmayacak olan giriş seviyesi M2 MacBook Air ile aynı şeyi yapmasıyla ilgili endişeleri de artırıyor.

  Daha yavaş bir SSD’ye sahip olmak, uygulamaları yüklemek ve dosyaları aktarmak için gereken süreyi artırır. Elbette giriş seviyesi M2 MacBook Pro’daki SSD hala çok hızlı ancak önceki modele göre %50 hız düşüşü, özellikle “Pro” bir makinede tüketicilere haksızlık gibi görünüyor.

  M2 MacBook Pro’nun fiyatı 1.299 dolardan başlıyor, ancak Amazon’da özel ürünler arayabilirsiniz.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index