More

  Giriş seviyesi 14 inç MacBook Pro’ya profesyonel olmayan bir bakış

  Kasım ayında Apple, 2021 MacBook Pro’yu piyasaya sürdü. İki boyutta (14 ve 16 inç) mevcut olan şirket ayrıca M1 Pro ve M1 Max adlı iki yeni yonga setini de tanıttı. Bu yeni Mac’in benim için fazla olacağını düşünsem de—bağlantı noktalarına, ProMotion’a, miniLED’e veya işlemciye ihtiyacım yoktu—yakın zamanda 16 inçlik bir 2019 MacBook Pro’yu kırdım ve yenisine ihtiyacım vardı.

  Giriş seviyesi 2020 MacBook Air M1 ile yeni 14 inç M1 MacBook Pro’yu satın alırken ikincisini almaya karar verdim. İşte bu bilgisayarla ilgili incelememi, profesyonel değil, yoğun bir kullanıcı açısından.

  2021 MacBook Pro tasarımına ilişkin ilk izlenimler

  İlk bakışta MacBook Pro’nun büyük bir hayranı değildim. Ayrıca mağazada gördüğümde tamamen siyah klavyeyi garip buldum. Artı, Touch Bar’ı gerçekten çok severdim (yanlış sebeplerden dolayı – onunla emoji göndermek çok kolay). Ama günler geçtikçe, bu yeni tasarıma bayılıyorum.

  16 inçten 14 inç’e çıkmak çok da önemli değil. Ekran, iki Safari penceresinin yan yana açılması ve çalışması için yeterince büyük. Sadece bu da değil, kararımda ağırlık çok önemliydi ve 14 inç önceki Intel Mac’imden çok daha hafifti.

  Klavye ve izleme dörtgenini çok güvenilir buluyorum, Touch ID her zaman iyi çalışıyor ve ProMotion özellikli bu miniLED ekranı gerçekten çok seviyorum. Bu iPhone 13 Pro ve Mac arasında geçiş yapmak çok kolaydır.

  Son olarak, artık Intel Mac’ten yazmamamın nedeni, şarj cihazına takılıp bilgisayarı tamamen mahvetmem. Yeni MacBook Pro’nun MagSafe konektörünü tekrar eklemesiyle, vay canına, 2010 MacBook Pro’da bulunan bu özelliği ne kadar özlediğimi fark etmemiştim.

  Giriş seviyesi M1 Pro benim için yeterli mi?

  2021-macbook-pro-m1-14-ekran-9to5mac

  Yazının başında da belirttiğim gibi MacBook Air ile MacBook Pro arasında kaldım. Aradaki fark çok büyük: MacBook Air, 8 GB RAM ve 256 GB SSD ile gelirken M1 Pro Mac, 16 GB RAM ve 512 GB SSD ile gelir.

  Apple gerçekten de söylentilere konu olan yeni MacBook Air’i piyasaya sürmüş olsaydı, muhtemelen onu seçerdim, ancak bu iki mevcut model arasında, yeni MacBook Pro ile en son ve en iyi teknolojiyi elde etmek için fazladan 1.000 $ harcamaya değer olduğuna karar verdim.

  Ben güçlü bir kullanıcı değilim, ama ağır bir kullanıcıyım. Bu nedenle, 2021 MacBook Pro’da (özellikler hakkında konuşmak istiyorsanız) Jeff Benjamin’e göz atmanızı tavsiye ederim. Burada size tüm gün yazan, ara sıra Pixelmator Pro ile fotoğraf düzenleyen ve ayrıca iMessage, Mail, Slack ve WhatsApp’ın her zaman açık olması gereken birinin bakış açısını vermek istiyorum.

  Bu görevler için, bu güçlü bilgisayar için her şeyin çocuk oyuncağı gibi çalıştığını söylememe gerek yok. Sadece bu da değil, aynı zamanda çok sessizdir, asla ısınmaz (en azından bu görevlerde) ve göz açıp kapayıncaya kadar her şeyin kilidini açar.

  Aynı şeyi M1 MacBook Air ile yapabileceğimden oldukça emin olduğumu söylemek önemli, ancak yıllar içinde daha güvenli hissetmek için muhtemelen iki kat RAM ve depolama ile yükselteceğim. Ancak, Air sürümünü kullanmamamın nedenleri şunlardı:

  • eski tasarım
  • MagSafe konektörünün olmaması;
  • web kamerası girişi;
  • Ekran çok küçük geldi.

  Son soru: MacBook Pro’nun tüm gün dayanan bir pili var mı?

  2021-m1-pro-macbook-magsafe-9to5mac

  M1 MacBook’ların ilk partisi, uzun pil ömrü nedeniyle övülürken, Pro çipin daha fazla güç çekeceğinden ve Mac’i gün içinde birden fazla kez şarj etmem gerekeceğinden endişelendim.

  Giriş seviyesi 2021 MacBook Pro, yukarıda bahsettiğim görevler için kullandığımda beni tatmin edecek şekilde çok iyi durumda. Ancak, yine de 10 saatlik kesintisiz kullanımı kolayca kaldırabilir, ancak bence biraz daha uzatılarak 12 saate çıkarılabilir.

  Yine, bu cihazı şarj etmek için MagSafe ve USB-C seçeneklerine sahip olmak da uygun bir deneyim.

  Sonuç ve son değerlendirmeler

  Giriş seviyesi 2021 MacBook Pro’nun bu mini incelemesinde ele almadığım çok şey var.Nedeni basit: Bu makineyi zaten inceledik. Derinlemesine bir görünüm istiyorsanız, burada bulabilirsiniz.

  Bu parça için, yanıtlamaya çalıştığım şey, bu MacBook Pro’nun ağır (ancak profesyonel olmayan) bir kullanıcı için iyi bir anlaşma olup olmadığıdır. Ona evet, tabii ki söylüyorum. ProMotion özellikli miniLED ekran harika. Dürüst olmak gerekirse çentiği umursamıyorsunuz bile – tıpkı Apple’ın iPhone X’i piyasaya sürdüğü zamanki gibi. Daha fazla bağlantı noktasına sahip olmak güzel, ancak bir MagSafe konektörüne sahip olmak bir artı. Klavye, izleme dörtgeni ve Touch ID her zamankinden daha güvenilir. Son olarak, pil ömrü harika, gerçekten ihtiyacım olan başka bir özellik olduğu için bu benim için iyi çalışıyor.

  Apple yeni bir MacBook Air çıkardığında fikrimi değiştirir miyim? Belki. Ancak bu MacBook Air’in ne zaman ve ne sunacağını tam olarak tahmin edemediğimiz için şimdilik bir makineye ihtiyacınız varsa ve yıllarca dayanmasını istiyorsanız giriş seviyesi M1 Pro MacBook’un fazlasıyla yeterli olduğunu söyleyebilirim. .

  Daha fazla güce veya depolamaya ihtiyacınız varsa ayarlayın, ancak iCloud’a bu kadar çok güvenmek ve yalnızca temel uygulamaları kullanmak, şu anda veya gelecek yıllarda neden daha fazla RAM veya depolamaya ihtiyacım olduğunu anlamıyorum.

  2021 M1 Pro MacBook Pro’yu Amazon’daki Apple Store’da burada bulabilirsiniz.

  Bu bilgisayara sahip misiniz veya almayı planlıyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın.

  İlgili:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here