More

  Gelişmiş bir iPad Pro OLED ekranın raporları, LG haberleriyle destekleniyor

  İlk iPad Pro OLED ekranlarının, onları daha parlak hale getirmek ve ömürlerini uzatmak için tasarlanmış gelişmiş bir işlem kullanacağına dair tutarlı raporlar duyduk. Bugün bu, LG’nin Samsung’un liderliğini takiben Apple için ekran teknolojisi çalışmalarında yeni bir aşamaya ulaştığına dair yeni bir raporla destekleniyor.

  iPad OLED ekranlarının iPhone ekranlarından iki ana şekilde farklılaşmasını bekliyoruz…

  Gelişmiş iPad Pro OLED ekranlar

  Gelecek yılın iPad Pro OLED modellerinin iki yeni ekran teknolojisini bir araya getirmesi bekleniyor.

  Hibrit cam/plastik ekranlar

  İlk olarak, sert cam ve esnek plastik elemanları birleştiren hibrit ekranlar kullanacaklar.

  İlk OLED ekranlar, bir cam alt tabaka ile sağlamdı. Bugün, çoğu akıllı telefon – iPhone’lar dahil – cam yerine poliimid filmler kullanıyor. Poliimid film, cama göre daha düşük maliyet, daha kolay üretim süreçleri, hafiflik ve esneklik dahil olmak üzere bir dizi önemli avantaj sunar.

  Esnek OLED’in kavisli ekranlar ve katlanabilir ekranlar için iyi olduğunu düşünürken, son iPhone’larda görülen çok ince çerçeveleri de mümkün kılıyor. Ekran, görünür alanın ötesine uzanır ve kasanın içine doğru kıvrılarak kullanılamayan çerçevelerin alanlarını gizler.

  Ancak Apple, daha büyük iPad ve MacBook ekranlarında esnek bir ekranın bariz bükülme belirtileri gösterebileceğinden endişeliydi. Bu nedenle, iki tür teknolojiyi karma bir palette birleştirmeyi planlıyor.

  Çift katmanlı ekranlar

  İkinci olarak, Apple’ın OLED eşanlamlıları olarak bilinen bir teknolojiyi kullanmasını bekliyoruz.

  Tek yığınlı ekranlarda kırmızı, yeşil ve mavi bir katman bulunurken, iki yığınlı tandem OLED ekranlarda ikinci bir RGB katmanı bulunur. Yan yana yığılmış iki katman, ekran parlaklığını artırırken aynı zamanda uzun ömürlülüğü de artırır; bu, iPhone’lardan daha uzun süre saklanma eğiliminde olan cihazlar için önemli bir husustur. Hem iPad Pro hem de MacBook Pro modellerinde kullanılması bekleniyor.

  Buna karşılık, OLED MacBook Air modellerinin daha ucuz tek yığınlı ekranlar kullanması bekleniyor.

  Samsung’un ardından LG de bir dönüm noktasına ulaştı

  İlk raporlar, Samsung’un bu yeni teknolojilere öncülük etmesine rağmen, rakip LG’nin de teknoloji üzerinde çalıştığını gösterdi. Bugünün rapor formatı elektrik LG’nin artık önemli bir kilometre taşına ulaştığını, ekranları üretmek için gerekli dağlama sürecini geliştirdiğini söylüyor.

  TheElec, LG Display’in OLED paneller için Apple’a sunulacak yeni bir gravür teknolojisi geliştirmeye başladığını öğrendi.

  Teknoloji, şirket tarafından, sert bir OLED panel gibi bir cam alt tabaka kullanan ancak esnek bir OLED panel gibi ince film (TFE) laminasyon kullanan sözde bir hibrit OLED paneli piyasaya sürmek için hazırlanıyor.

  Apple, iki tandem yığını olarak da bilinen iki yayıcı katmana ve düşük sıcaklıklı ince film polikristalin oksit (LTPO) transistörlere (TFT) sahip OLED panelleri kullanmayı planlıyor.

  LG Display, otomobiller için olmasına rağmen aslında iki tandem OLED paneli yapıyor. Samsung Display, çoğunu Apple’ın iPhone’larda kullanması için zaten yapmış olan LTPO OLED panellerinde lider durumda.

  Duvar kağıdı: Vino Li/Unsplash

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index