More

  Geçen Hafta: İşte Apple’ın WWDC 2021 sırasında duyurmadığı altı şey

  Apple, açılış etkinliğini WWDC 2021’de bu hafta başlarında gerçekleştirdi. WWDC21, iOS, iPadOS, macOS ve watchOS’ta pek çok iyileştirme getirdi, ancak kullanıcıların görmeyi bekledikleri ancak sonunda işe yaramayan bazı şeyler de vardı.

  Yeni Macbook Pro

  WWDC’deki yeni donanım yetenekleri hakkında çok heyecanlanmak her zaman tehlikelidir ve bu yıl kesinlikle böyleydi. Sızdıran Jon Prosser, Apple’ın WWDC’de yeni MacBook Pro’ları duyurmasını önerirken, bu hiçbir zaman meyvesini vermedi.

  Aslında, Apple’ın gelecekte MacBook Pro’nun yeniden tasarımını duyurması bekleniyor, ancak diğer tüm söylentiler bunun biraz zaman alacağını iddia ediyor. Bloombergörneğin, yeni MacBook Pro’nun bu yaz erken geleceğini ve yazın daha iki hafta olduğunu söyledi.

  iPad Pro için profesyonel uygulamalar

  Apple, M1 iPad Pro’yu piyasaya sürdükten sonra, kullanıcılar iPadOS 15’in tüm potansiyelini ortaya çıkarmasını bekliyorlardı. WWDC21 sırasında yeni yazılımın önizlemesiyle Apple, “profesyonel” yazılımı duyurmadı. Bunun yerine şirket, çoklu görevler için bazı arayüz iyileştirmelerine odaklandı.

  Apple, M1 iPad Pro’da kod yazmaya hazır olanlar için, bu yılın sonlarında Swift Playgrounds’un kullanıcıların iPad’lerini kullanarak iPhone ve iPad uygulamaları kodlayıp oluşturmasına olanak tanıyacağını duyurdu. Hatta kullanıcılar, uygulamayı doğrudan iPad’den App Store’da yayınlamak üzere Apple’a gönderebilecekler.

  macOS çalıştıran M1 iPad Pro

  İmkansız gibi göründüğünü biliyorum ama insanlar gerçekten macOS’in iPad Pro’ya gelmesini bekliyordu. Yeni iPad Pro, yeni Mac’lerle aynı çip üzerinde çalıştığına göre, Apple neden kullanıcıların iPad’lerine macOS yüklemesine izin vermiyor?

  Çünkü yapmazdı. Bu iPad birkaç ay önce piyasaya sürüldüğünde, Apple yetkilileri her ürün ve yazılımın farklı kullanıcı tabanlarına odaklandığını söyleyerek bu konuyu ele aldı.

  Belki iPadOS 16, değil mi?

  Yeniden tasarlanan simgelerle iOS 15

  Apple, macOS Big Sur’da yeni simgeler tanıttıktan sonra, şirketin iOS 15 ile modeli takip edeceği açıktı, ancak bu olmadı. Apple, iOS 7’den bu yana iPhone’da benzer simgeler kullandı ve kullanıcılar, Apple’ın iOS 15’e yeni bir görünüm verme zamanının geldiğini düşündü.

  macOS Big Sur’un yeni tasarım varyantı şimdilik macOS’a özel olmaya devam edecek.

  HomePod ve HomePod mini, Kayıpsız desteği sunar

  Apple, Mayıs ayında HomePod ve HomePod mini’nin gelecekteki bir güncellemeyle Apple Music’te Kayıpsız destek alacağını söyledi.

  Şirket, WWDC21 sırasında mekansal ve kayıpsız ses kalitesinin açılış konuşmasından başlayarak tüm Apple Music abonelerine sunulacağını duyurduğunda, Apple akıllı hoparlörlerin güncellemeyi ne zaman alacağını söylemedi.

  9to5Mac Geçenlerde iPhone şarkılarını Kayıpsız olarak yayınlamanın zaten mümkün olduğunu öğrendim ve iOS 15, Home uygulamasına kullanıcıların HomePod’a kayıpsız ses desteğini etkinleştirmesine olanak tanıyan yeni bir Ayarlar sayfası getiriyor, ancak henüz çalışmıyor.

  ana işletim sistemi

  tvOS’u biliyor musunuz? Evet, Apple TV ve HomePod’a güç sağlayan cihaz. Peki, Apple var olduğunu unuttu.

  WWDC21 sırasında şirket, iki saatlik WWDC21’de tvOS hakkında konuşmaya birkaç dakika bile ayırmadı. Bir Apple yöneticisi, Apple TV 4K’nın AirPods ve HomePod mini entegrasyonu ile Spatial Audio alacağını söyledi ve hepsi bu.

  Daha sonra şirket Home uygulamasına odaklandı, ancak tvOS’a odaklanmadı. Bir an için Apple’ın beklendiği gibi yeni bir homeOS çıkaracağını düşündüm. Ancak açılış konuşmasının sonunda iOS, iPadOS, macOS ve watchOS ile birlikte “tvOS” vardı.

  WWDC21 sırasında eksik olduğunu düşündüğünüz neyi görmeyi bekliyordunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index