More

  Galaxy telefonunuzda can sıkıcı bildirimler nasıl devre dışı bırakılır

  Tüm bildirimler eşit oluşturulmaz ve telefonlarımızdan duyduğumuz seslerin çoğu gerçekten dikkate değer değildir. S23 veya Fold serisi gibi Galaxy telefonlarda, her uygulama için belirli bildirimleri hızla kapatabilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı.

  Birkaç nesil Android, kullanıcının bildirimleri sınırlı bir düzeyde kapatmasına izin verdi. Her uygulama, herhangi bir zamanda gelebilecek uyarı türlerini dahili olarak kategorilere ayırır. Örneğin, alışveriş uygulamalarında devam eden siparişler, gönderilen paketler ve promosyonlar gibi birçok farklı bildirim kategorisi bulunur. İyi ki son zamanlarda Prime Day bildirimlerinden payına düşeni almışsın.

  Bu örnekte, çoğu kullanıcı yalnızca sipariş durumu güncellemeleri ve önemli uyarılarla ilgilenecektir. Promosyon bildirimleri can sıkıcı olabilir ve bazı uygulamalar bunları kötüye kullanır. Android, kullanıcının belirli kategorileri açmasına/kapatmasına izin verir; bu, her uygulamayı gerçekten önemsediğiniz bildirimleri iletmek için mutlu bir şekilde ayarlayabileceğiniz anlamına gelir.

  Ayrıca, bazı uygulamaların yararlı olması gereken ancak nadiren geçerli olan kalıcı bildirimler gösterdiğini de göreceksiniz. Bu uyarılar genellikle belirli bir bildirim kategorisiyle sınırlıdır ve devre dışı bırakmaya tabidir.

  Galaxy telefonunuzda belirli bildirim türleri nasıl devre dışı bırakılır

  Android kullanıcılarının Pixel telefonlarda türe göre bildirimleri nasıl devre dışı bırakabileceklerini ayrıntılı olarak açıkladık, ancak One UI 5 biraz farklı bir yaklaşım sunuyor. Genel süreç aynı olsa da One UI 5, işleri biraz farklı ayarlar.

  1. One UI Samsung Galaxy cihazınızda, Bildirim Merkezini Aç Ve Bir bildirime uzun basın devre dışı bırakmak istiyorum.
  2. Vurur ayarlar.
  3. Aşağı kaydırın ve dokunun Bildirim kategorileri.
  4. Görmek istemediğiniz bildirim türlerini arayın ve seçin. Açın.
   • Not: Stok Android’de, kaydırma yaptığınız bildirim türü bu listede vurgulanarak, ne tür bildirimleri devre dışı bırakmak istediğinizi kolayca görebilirsiniz. OneUI 5’te durum böyle değil ve seçtiğiniz bildirim türü hakkında bilgili bir tahminde bulunmanız gerekiyor.
  Samsung Galaxy Bildirimlerini Devre Dışı Bırak

  Bu kategorileri değiştirmek kalıcı bir değişiklik yapmaz, çünkü istediğiniz zaman üzerinden geri dönebilirsiniz. ayarlar Uygula ve gerektiği gibi geri gönder.

  Telefonunuzun bildirim ayarlarını yapmanın en iyi yolu, unutursanız kaydırmadan önce gördüğünüz uyarılara dikkat etmektir. Bunu yapmak, sinir bozucu ve yararsız uyarılara izin vermeyen bir bildirim ayarları profili oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here