More

  Galaxy S23 Ultra, önemli ölçüde daha yavaş kablosuz şarj özelliğine sahiptir

  Samsung’un Galaxy S23 serisi, mükemmel performans ve pil ömrü sunuyor, ancak telefonlar kablosuz şarjı da önemli ölçüde yavaşlatıyor gibi görünüyor.

  Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra, kabloluyken her ikisi de 45W’ta şarj edilebilir, daha küçük S23 ise 25W ile sınırlıdır. Buna rağmen üç telefonun da reklamı 15W kablosuz şarj hızlarıyla yapılıyor. Bu, bu yeni nesilden önce gelen Galaxy S22, S22+ ve Galaxy S22 Ultra ile aynı, ancak garip bir şekilde, üç telefon da Qi kablosuz şarj cihazlarında fark edilir derecede daha yavaş şarj oluyor.

  İnsanlar tarafından yapılan test Telefon Arenası (aracılığıyla ArsTechnica), özellikle Galaxy S23 Ultra’nın kablosuz şarj cihazında önceki modele göre %30 daha yavaş şarj olduğunu gösteriyor. Tam şarj 2 saat 37 dakika sürerken Galaxy S22 Ultra yalnızca 1 saat 58 dakika sürer. Bu, özellikle her iki telefonun da aynı 5.000mAh bataryaya ve 15W şarj oranına sahip olduğu düşünülürse büyük bir fark.

  Farklılık, bireysel zaman dilimlerine bakıldığında en dramatiktir. Şarj oranlarının genellikle en yüksek olduğu nokta olan ilk 15 dakikada, Galaxy S23 Ultra yalnızca %14, S22 Ultra ise %23 oranında şarj oluyor.

  Galaxy S23+ ve S23 ile Galaxy S22+ ve S22’ye bakıldığında, fark biraz daha az. S23’ün tamamen şarj olması 1 saat 40 dakika, S22’nin ise 1 saat 24 dakika sürüyor. Galaxy S23+ 1 saat 48 dakika, S22+ ise 1 saat 33 dakika sürüyor. Her ikisi de daha büyük 200mAh pillere sahip olduğundan, bu cihazlarda kontrast daha anlamlıdır.

  Kablosuz şarj cihazlarında neden Galaxy S23 Ultra’daki büyük fark? Bunun gerçekten bir kafiye ya da nedeni yok. Telefonun şarjı daha yavaş ve Samsung bu konuda ilerlemiyor.

  Samsung’la ilgili daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index