More

  En Popüler Mac: Bu, Apple’ın en çok satan bilgisayarı

  CIRP bugün Apple’ın Mac serisi hakkında yeni bir rapor yayınladı. Çalışma, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar arasında en popüler Mac’i, giriş seviyesi cihazlardan profesyonel modellere kadar olan satış karmasını ve daha fazlasını içeren bazı ilginç bulgular buldu.

  CIRP, Apple’ın MacBook’larının bilgisayar işinin birincil itici gücü olduğunu vurguluyor. MacBook Air ve MacBook Pro, şirketin bilgisayar satışlarının yaklaşık dörtte üçünü oluştururken, masaüstü modelleri yalnızca %26’sını oluşturuyor.

  MacBook Air ve MacBook Pro arasında neyin daha popüler olduğuna gelince, bunun Air’den daha ucuz olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak ortaya çıktığı üzere MacBook Pro, Apple’ın dizüstü bilgisayar satışlarının %54’ünü alarak lider ve bu da onu genel olarak en popüler Mac yapıyor.

  Masaüstü Mac’ler için, iMac satışların %50’sini oluştururken, şaşırtıcı bir şekilde Mac Pro %43 ile çok geride değil.

  İlginç bir şekilde, Mac mini ve Mac Studio, Mac masaüstü satışlarının her biri %4’lük çok küçük bir dilim ve toplam Mac satışlarının her biri yalnızca %1’lik payla büyük resmin küçük bir parçası.

  En popüler Mac1

  Yazım söz konusu olduğunda, CIRP, bireylerin %79’unun Mac’lerini eğitim için ve %49’unun cihazı iş için kullandıklarını söylediğini tespit etti.

  Beş yıl önceki CIRP verileriyle karşılaştırıldığında, bu rakamlar bireyler ve eğitim için sırasıyla %6 ve %7 azaldı ve iş amaçlı kullanım için %5 daha yüksek.

  9to5Mac’i alın

  Özellikle MacBook Air’deki amiral gemisi MacBook Pro ile ilginç sonuçlar. Ancak akılda tutulması gereken bir şey var, Apple 13.3 inç M2 MacBook Pro’yu 1.299 dolara satıyor, bu da 14 veya 16 inç MacBook Pro’dan çok MacBook Air’e benziyor. Muhtemelen birçok kişi tarafından uygun fiyatlı bir dizüstü bilgisayar olarak görülecektir, ancak yine de çekici “Pro” markası verilecektir.

  1.299 Dolarlık MacBook Pro listede olmasaydı veya “Pro” olarak etiketlenmemiş olsaydı, MacBook Air neredeyse kesinlikle en popüler Mac olurdu.

  Apple’ın kaç tane Mac mini ve Mac Studio birimi sattığını görmek de harika. Ne düşünüyorsun? Mac’in nedir? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın!

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba