More

  “en erken” gelecek yıl ilk OLED MacBook; Daha ince ve daha hafif

  Önde gelen iki analist, ilk OLED MacBook’u ne zaman görmeyi bekleyebileceğimiz konusunda biraz farklı görüşlere sahip. Şov analisti Ross Young kısa süre önce 2024’ü yıl olarak ikiye katladı, ancak Apple analisti Ming-Chi Kuo bunun olabileceğini kabul etse de bunu kesin bir şey olarak görmüyor.

  Kuo, Apple’ın 2024’ün sonunda bir OLED MacBook piyasaya süreceğini söyledi en yakın“…

  Apple’ın ekran teknolojisinde geçmekte olduğu dört aşamalı geçişi daha önce özetlemiştik.

  Apple ekran teknolojisinin tarihi ve geleceği

  Yolculuk, geleneksel arkadan aydınlatmalı IPS LCD ile başladı. Bu, eski Mac’lerde ve daha ucuz iPhone’larda hala kullanılıyor ve teknoloji artık eskimiş olsa da, Apple’ın uygulaması onu hala iyi gösteriyor.

  Ardından miniLED geldi ve bu tamamen yeni bir ekran teknolojisi gibi görünse de aslında öyle değil. hala IPS LCD; Aradaki fark, Apple’ın geleneksel LED arka ışığını çok daha küçük LED’lerle, dolayısıyla miniLED ile değiştirmiş olmasıdır. Daha küçük LED’lere sahip olmak, daha koyu siyahlar ve daha parlak beyazlarla daha hassas arka ışık kontrolü sağlar. Bu büyük bir fark yaratan küçük bir değişiklik.

  OLED: Apple bunu ilk olarak Apple Watch’ta benimsedi ve ardından iPhone X’ten başlayarak iPhone’a getirdi. Apple bunu henüz iPad’lerde veya MacBook’larda kullanmadı, ancak 2023-2026 zaman diliminde bunu yapması bekleniyor. MacBook’larda en olası tarih olarak 2024 önerilmiştir.

  MicroLED: MiniLED ile isim benzerliğine rağmen bu tamamen farklı bir teknolojidir. Etkili bir şekilde OLED’in daha gelişmiş bir versiyonudur. Daha parlak, enerji açısından daha verimli ve yanma sorunu yaşamıyor. Apple’ın microLED’e olan ilgisi en az 2014 yılına kadar uzanıyor ve OLED’de olduğu gibi, büyük olasılıkla önce Apple Watch’a, ardından sırasıyla iPhone’lara, iPad’lere ve Mac’lere gelecek. Daha dün yayınlanan bir rapor, cihazın gelecek yıl üst düzey Apple Watch’a geçeceğini belirtti.

  2024’ün ilk OLED MacBook’u mu?

  Geçen yaz, ekran analisti Ross Young, Apple’ın 2024’te OLED ekranlı bir MacBook piyasaya sürmesinin “artan bir olasılık” olduğunu söyledi.

  Bunun 13 inçlik bir model olacağını ve büyük olasılıkla bir MacBook Air olacağını, ancak bunun yerine bir MacBook Pro veya hatta normal bir yeni MacBook olabileceğini söyledi. Young, sadece bir ay önce bu planın hala yolunda olduğunu belirtti.

  Ancak, Ming-Chi Kuo’nun bugün tweet at Bunun bitmiş bir anlaşma olmadığını. Makine tarafından çevrilmiş bir tweet’in ifadesi biraz kafa karıştırıcı, ancak 2024 lansmanının henüz kesin olmadığını gösteriyor.

  Apple ayrıca en erken 2024’ün sonundan önce bir OLED MacBook piyasaya sürecek. Apple tarafından yönlendirilen OLED dizüstü bilgisayarların büyüme hızının önümüzdeki birkaç yıl içinde hızlı büyümesini sürdürmesi bekleniyor.

  Ancak Kuo, ileti dizisinin ilerleyen bölümlerinde aynı noktaya değinir ve ardından İngilizce’ye geç.

  Mini-LED ile karşılaştırıldığında, OLED kullanan dizüstü bilgisayarlar daha ince, daha hafif olma ve katlama gibi form faktörü için daha çeşitli tasarım seçenekleri sunma avantajına sahip. en erken .

  Katlanabilir tasarımlara yapılan atıfın, özellikle Apple’ın değil, endüstrinin OLED dizüstü bilgisayarlara yönelik eğilimi bağlamında geldiği vurgulanmalıdır. 2024’ten sonra Apple’ın ek MacBook’ları OLED’e geçirmesi ve bu trendi yönlendirmeye yardımcı olması bekleniyor.

  Rapor bir Bloomberg Apple’ın iPhone ve Apple Watch için kendi ekranlarını geliştirmeye başlayacağı – gelecek yıldan itibaren microLED’e geçişle – bununla ilgili daha sonra paylaşacağım bazı düşüncelerim var.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here