More

  DoorDash, iPhone kullanıcılarından Android kullanıcılarından daha fazla ücret alıyor mu?

  DoorDash, en azından şirket aleyhine açılan bir toplu davaya göre, iPhone kullanıcılarını Android kullanıcılarından daha fazla ücretlendiriyor. Davada müşteriler, DoorDash’in iPhone kullanıcılarının ödediği yüksek fiyatları gizlemenin bir yolu olarak gizemli “teslimat ücretlerini” kullandığını iddia ediyor.

  Davalara göre DoorDash, “Tüketicilerden DoorDash tarafından gerçekleştirilmeyen teslimatlar ve DoorDash tarafından satılmayan yiyecekler için yanıltıcı, ayrıcalıklı ve gizli bir ücret talep etmek için hileli bir plan” yürüttü.

  iPhone ve Android’de DoorDash fiyatlandırması

  Bu argümanın arkasındaki DoorDash müşterileri, şirketin iPhone kullanıcılarını hedeflemenin bir yolu olarak “genişletilmiş menzil ücretlerini” kullandığını söylüyor. DoorDash web sitesinde listelenmeyen ücretler doğrudan DoorDash tarafından işlenmez. Uygulanan bariz varsayım, ücretin müşterinin sipariş verdiği restorandan uzakta olduğu zaman olduğu şeklindeyken, argüman durumun böyle olmadığını iddia ediyor. Şikayete göre, DoorDash’in bu ücretleri talep etmesinde hiçbir sebep veya kafiye yok.

  Dava ayrıca DoorDash’in DashPass kullanıcı ücretlerini tahsil etmenin bir yolu olarak genişletilmiş ücretler kullandığını iddia ediyor. Bununla birlikte, DoorDash’in aylık 9,99 ABD doları DashPass aboneliği için reklamını yaptığı bir avantaj, 0,00 ABD doları teslimat ücretidir.

  “DoorDash platformundaki bir testte, DoorDash, bir DashPass hesabına genişletilmiş menzilli ücretler uyguladı, ancak her hesap aynı siparişi aynı eve teslim edilmek üzere aynı restorana aynı anda verdiğinde standart bir hesaba uygulamadı.” takım elbise diyor.

  Öte yandan, bununla birlikte, argüman, DashPass’e abone olup olmamalarından bağımsız olarak, iPhone kullanıcılarından Android kullanıcılarına göre daha sık olarak genişletilmiş menzil ücretlerinin alındığı iddiasıdır. Davacılar tarafından belirtilen testlere göre, iPhone kullanıcıları Android kullanıcılarından ortalama olarak daha yüksek standart teslimat ücreti ödüyor.

  “DoorDash, iPhone kullanıcılarını genişletilmiş menzil için Android kullanıcılarından daha fazla ücretlendirmeye devam ediyor ve iPhone kullanıcılarından “teslimat” için daha fazla ücret alıyor (büyük olasılıkla araştırmaların iPhone kullanıcılarının daha fazla kazandığını ortaya koyması nedeniyle). “Bu taktikler sadece para kapmak için.”

  Dava, iPhone kullanıcılarının ve DashPass abonelerinin Android kullanıcılarından ve abone olmayanlardan daha yüksek ücretler ödediğini gösterdiğini iddia ettiği birkaç ekran görüntüsü içeriyor.

  Yukarıdaki testlerin gösterdiği gibi, bilgi ve inanca dayalı ve daha fazla araştırmaya ve keşfetmeye tabi olan DoorDash, teslimat ve hizmet maliyetleriyle hiçbir ilgisi olmayan nedenlerle iPhone kullanıcılarından rutin olarak Android kullanıcılarından daha fazla ücret alıyor. Araştırmalar, iPhone kullanıcılarının Android kullanıcılarından daha fazla para kazandığını gösterdiğinden, DoorDash’in iPhone kullanıcılarından daha fazla ücret alması muhtemeldir.

  Yıkıcı fiyatlandırma planı kapsamında, DoorDash ücretlerini, DoorDash’in tüketicilerden aldığı ücretlerin niteliğine veya tüketicileri nasıl temsil ettiklerine bakılmaksızın belirli gelir hedeflerine ulaşacak şekilde tasarlar. Bu nakliye uygulamaları iğrenç.

  Dava Ross Hecox ve Reed Hecox tarafından geçen ay Maryland’deki Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesinde dava için grup davacı statüsünde açıldı. Argümanın değiştirilmiş bir versiyonu Mayıs ayında tanıtıldı ve iPhone kullanıcıları ile Android kullanıcıları arasındaki ücretlendirme arasındaki tutarsızlık hakkında ek ayrıntılar eklendi.

  Geçtiğimiz haftalarda, tartışma TikTok’a sıçradı ve DoorDash’e yanıt vermesi için baskı yaptı. bir açıklamada içindenŞirket, davadaki iddiaların “temelsiz ve haklı olmadığını” ve ücretlerin tamamen ifşa edildiğini ve müşterilere açıklandığını söyledi.

  “Değiştirilen şikayette ileri sürülen iddialar temelsizdir ve temelsizdir. Ücretlerin, her restoranın mağaza sayfası ve ödeme öncesi dahil olmak üzere müşteri deneyimi boyunca açıklanmasını sağlıyoruz. Bu güveni oluşturmak çok önemlidir, bu nedenle çoğu teslimat siparişleri, geri dönen müşterilerden önce platformumuza verilir.Platformumuzun müşteriler için daha iyi çalışmasını sağlamak için çabalamaya devam edeceğiz ve bunlarla şiddetle mücadele edeceğiz.”

  Dava, DoorDash’in fazladan 3 ABD Doları tutarındaki “ekspres” teslimat seçeneği de dahil olmak üzere sayısız başka iddiayı içeriyor ve siparişinizin gerçek teslimat süresiyle hiçbir ilgisi yok. Argüman, “DoorDash’in öncelikli teslimat için sattığı ekspres hizmeti sunma yeteneğine sahip olmadığını” iddia ediyor.

  DoorDash, iddiaları reddetmesine rağmen, tartışmada ortaya çıkan iPhone ve Android kullanıcıları arasındaki fiyat farklılıkları için henüz herhangi bir açıklama yapmadı. “Genişletilmiş teslimat kapsamı” ücretinin tam olarak ne anlama geldiğini de açıklamadı.

  fırsatı takip et: twitterVe Instagram ve Mastodon

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba