More

  Dolby Vision, bazı Apple TV+ tekliflerinde Apple TV 4K’da başarısız oluyor

  Birkaç kişi, Apple TV+ programlarının artık Apple TV 4K’da Dolby Vision’da oynatılmadığını ve bunun yerine daha az gelişmiş HDR10 standardına geri döndüğünü bildirdi.

  Raporlar, bunun Dolby Vision’da görüntülenen ancak artık görüntülemeyen birkaç ekranı etkilediğini söylüyor…

  Gösteriler hâlâ Dolby Vision’da akış olarak işaretleniyor gibi görünüyor, ancak Apple TV 4K başlar başlamaz HDR10’u kullanıyor. Bu etkiler bütün insanlık için, bkz. Sabah programi.

  Raporlar, Apple Destek Toplulukları başlığında bulunabilir.

  Birkaç hafta öncesine kadar See’yi başlattığımda TV’m otomatik olarak Dolby Vision’a geçiyordu; Ancak, artık bunu yapmıyor ve yalnızca HDR’de içerik oynatır. Bir Apple TV+ plus sorunu gibi görünüyor çünkü Netflix aracılığıyla Dolby Vision içeriğini oynattığımda ayar otomatik olarak Dolby Vision’a geçecek.

  Aynı sorunla Apple TV+ programlarını ilk çıktıklarında Dolby Vision’da izleyebiliyordum, The sabah programı, SEE, Tüm insanlar için. Hepsi Dolby Vision’daydı, şimdi sadece HDR’deler. Televizyonumda veya alıcımda hiçbir şey değişmedi.. artık Dolby Vision’da yayın yapmıyorlar mı?

  Aynı sorun. Dolby Vision geçen hafta çalıştı. Bu hafta diğer uygulamalar gayet iyi çalışıyor (Disney+) ancak Apple TV+ içeriği artık Dolby Vision olarak gelmiyor. Aynı şey geçmiş bölümler için de geçerli.

  Görüntü sayfalarında hala Dolby Vision logosu olmasına rağmen, tek tek bölümlerin artık yalnızca HDR yazdığını fark ettim. (Bir bölüm oynatılırken Menü’ye basın.)

  Bazıları, Dolby Vision kodlamasında bazı TV’lerde aksaklıklara neden olan bir sorun olduğunu ve Apple’ın sorun çözülene kadar protokolü geçici olarak devre dışı bıraktığını düşünüyor. Ancak bu, bazı şovların neden bu kadar etkileyici olduğunu açıklamıyor. DickinsonKodlama sorunu yalnızca bazı ekranlarda olmadığı sürece Dolby Vision’ı kullanmaya devam edebilirsiniz.

  Normal Yüksek Dinamik Aralık, HDR10 olarak bilinen bir standart kullanarak tüm içerik için renk aralığını ve siyah düzeylerini genişletir. Dolby Vision, kontrastı ve renkleri sahne sahne dinamik olarak ayarlayabilen daha gelişmiş bir HDR biçimidir. İşte nasıl Tom rehberi Farkı açıklar.

  HDR, televizyonların daha fazla sayıda rengi (renk gamını artırarak) ve daha yoğun renkleri (belirli parlaklık düzeylerini artırarak) görüntülemesinin bir yolu olarak tanıtıldı. HDR’den önce setler, Rec olarak bilinen HDTV için daha eski bir video özelliğiyle sınırlıydı. 1990’lara dayanan teknik sınırlamalara dayanan 709.

  Dolby Vision’ın avantajlarından bazıları teoriktir, çünkü mevcut hiçbir televizyon tam renk aralığı veya parlaklık gibi bir şey gösteremez.

  Dolby Vision

  Bununla birlikte, özellikle farklı sahnelerin tamamen farklı parlaklık seviyelerine veya renk aralıklarına sahip olduğu işlemelerde, HDR10 ve Dolby Vision çıkışı arasında gözle görülür bir fark vardır.

  Apple TV 4K’da Dolby Vision ile aynı sorunu mu yaşıyorsunuz? Lütfen yorumlarda bize bildirin.

  Apple’a ulaştık ve herhangi bir yanıtla güncelleyeceğiz.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  iPhone 11 koruyucu kapak

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index