More

  Doğrulama kodları iPhone’dan otomatik olarak nasıl silinir?

  Oldukça kullanışlı olduğu ortaya çıkan iOS 17 ile görünüşte küçük bir güncelleme, iPhone’unuzun 2FA metin mesajlarını kendi başına temizlemesini sağlama yeteneğidir. iOS 17 ile doğrulama kodlarını iPhone’dan otomatik olarak nasıl sileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  iOS 17’de, Beklemede akıllı görünüm özelliği, mesajlardaki çıkartmalar, kişi çıkartmaları ve daha fazlası gibi kesinlikle daha parlak birçok yeni özellik var.

  Ancak iOS 17’nin doğrulama kodlarını kullandıktan sonra iPhone’dan otomatik olarak silme yeteneği, her gün olmasa da düzenli olarak yararlanabileceğiniz yararlı bir özelliktir.

  Elbette, mümkün olduğunda, SMS tabanlı olmayan doğrulama kodlarıyla kurabileceğiniz tüm hesapları kurmak daha güvenlidir, ancak kimlik doğrulama kodları oluşturmak için özel bir uygulama aracılığıyla iki faktörlü kimlik doğrulama sunmayan hizmetler için bu, kullanışlı bir özellik olsun.

  iOS 17 ile doğrulama kodları iPhone’dan otomatik olarak nasıl silinir?

  iOS 17 şu anda beta sürümündedir. Bunlar gibi özellikleri ve daha fazlasını test etmek istiyorsanız, yazılımı nasıl yükleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

  1. iOS 17 çalıştıran iPhone’unuzda ilk kez bir SMS doğrulama kodu aldığınızda, “kullanımdan sonra doğrulama kodlarını otomatik olarak silmek isteyip istemediğinizi soran bir uyarı göreceksiniz.”
  2. Alternatif olarak, şu adrese giderek özelliği hemen veya istediğiniz zaman ayarlayabilirsiniz. ayarlar > şifreler > Şifre seçenekleri > tıklayın “Otomatik olarak temizle”nin yanında geçiş yapın
  3. İşte bu, her şey ayarlandı! 😁
  4. Kullanıldıktan ve otomatik olarak silindikten sonra bir doğrulama kodu görmeniz gerekirse Mesajlar uygulamasının sağ üst köşesindeki Düzenle’ye > Son Silinmişleri Göster’e dokunun.
  iPhone doğrulama kodları otomatik olarak nasıl silinir iOS 17 1

  Hatırlatıcı olarak, iPhone ve iPad, iOS 15 ile yeniden otomatik 2FA doğrulama kodu aldı (macOS Monterey’den bu yana Mac’te de çalışıyor).

  Bu, tıpkı iCloud Anahtar Zinciri’nde saklanan tüm parolalar gibi otomatik olarak uygulandığından, doğrulama kodunuzu almak için başka bir uygulama açmanız gerekmediği anlamına gelir.

  Ve bu yıl iOS 17 ile Apple, kimlik bilgisi yönetimini her zamankinden daha kolay hale getiren paylaşılan iCloud Anahtar Zinciri parolalarını kullanıma sunuyor.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba