More

  Doğru iPhone Konum İzlemeyi Kapatın: Nasıl

  Birçok iOS uygulaması, onları ilk açtığınızda varsayılan olarak tam konum izleme iznini ister. Ve kaç tane veya hangi uygulamaya izin verdiğinizi unutmak kolay olabilir. Kesin iPhone konum izlemeyi nasıl kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır.

  Uygulamayı ilk kez açtıktan sonra konum izleme iletişim kutusu göründüğünde görünen ana seçenekler, Bir Kez İzin Ver, Uygulamayı Kullanırken İzin Ver ve İzin Verme’dir.

  Sol üst köşede “Dakika: Açık” olduğunu gözden kaçırmak çok kolay. Aslında, varsayılan doğru izlemeyi etkin tutmayı veya yaklaşık konumunuzu kullanacak şekilde değiştirmenizi sağlayan bir düğmedir.

  Aradaki fark, içinde bulunduğunuz belirli bir ev veya bina kadar ince olabilir (birkaç adım ötede) ve yaklaşık iPhone konumunuz genellikle hangi şehirde (kilometrelerce uzakta) olduğunuzu gösterir.

  Apple bunu şu şekilde açıklıyor: “Uygulamaların tam konumunuzu kullanmasına izin verin. Bu ayar kapalıyken, uygulamalar yalnızca yaklaşık konumunuzu belirleyebilir.”

  Uygulamalar için kesin iPhone konum takibi nasıl kapatılır

  Not: Bazı uygulamalar, kesin konum izleme etkinleştirilmeden amaçlandığı gibi çalışmayabilir.

  1. Ayarlar uygulaması iPhone’unuzda
  2. Aşağı kaydırın ve seçin Gizlilik ve güvenlik
  3. üstte Site hizmetleri
  4. Bir uygulama seçin tam konumunuzu kullanıp kullanmadığını görmek için listeden
  5. Aramak “Kesin konum”un yanında geçiş yapın Altta, Kapatmak için tıklayın

  Kesin iPhone konum izlemeyi kapatma işlemi şu şekilde görünür:

  Kesin iPhone konum takibi nasıl kapatılır 1

  Unutmayın, doğru izleme kapatıldığında, uygulamalar konumunuzu izlemeye devam edebilir, ancak bu eskisi kadar doğru olmaz. Bir uygulama için izlemeyi tamamen kapatmak istiyorsanız en üstte Asla’yı seçin.

  Tüm panolar arası izlemeyi kapatmak isterseniz, ana Konum Servisleri anahtarını kapatmanız gerekir.

  Tam konum gizlilik taraması gerçekleştirme ve iOS 16 Güvenlik Taraması özelliğini kullanma hakkındaki eksiksiz kılavuzlarımıza göz atın:

  Hassas iPhone konum takibinin nasıl kapatılacağına ilişkin kılavuzumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz!

  9to5Mac’ten daha fazla öğretici okuyun:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index