More

  DockCase’in USB-C M.2 SSD Muhafazası: Nasıl Birikiyor?

  DockCase, en son ürünü olan USB-C M.2 SSD kasasıyla geri döndü. Cihaz, bazı harika SSD koruma ve izleme özelliklerini, SSD’nizin sağlığı konusunda güncel kalmanızı sağlamak için küçük bir ekrana sahip şık bir metal ve cam muhafazaya sığdırır. Ancak bu özellikler 99 $ fiyat etiketine değer mi (yalnızca Kickstarter’da 69 $) yoksa başka bir yere bakmanız daha mı iyi?

  Geçen yıl Smart DockCase’e bir göz attım. Bu ürün lansmanı gibi, DockCase’in NVMe/SATA SSD muhafazası da ilk olarak Kickstarter’da piyasaya çıkıyor. DockCase, ürün lansmanlarında güvenilir olmasına ve bu son kampanyanın halihazırda tamamen finanse edilmesine (yaklaşık 1.000 destekçiden 100.000 doların üzerinde para toplanmasına) rağmen, yine de bir Kickstarter. Kampanyanın birkaç gün içinde sona ermesinin ardından sevkiyatın önümüzdeki ay başlaması bekleniyor. Sadece bir kasa satın almanın şirketin bitmiş ürünlerinden birini Amazon’dan satın almakla aynı olmadığını unutmayın (DockCase bazı Kickstarter özel indirimleri sunsa da).

  SSD muhafazası, kullanışlı bir yerleşik USB-A adaptörüyle birlikte çıkarılabilir bir USB-C – USB-C kablosuyla birlikte gelir. Taktığınız andan itibaren en belirgin özelliği kasanın ekranı oluyor. Ekran, SSD ve kasa hakkında çeşitli bilgileri görüntüler ve yan taraftaki tek düğme, daha fazla bilgiye erişmenizi sağlar. Ekranın hemen üst kısmında, kapak, katı hal sürücüsünün ana özelliklerinden biri olan güç kaybı koruma durumunu gösterir.

  Ekran, daha ince muhafazaya uygun olarak DockCase hub’ındakinden daha küçüktür ve ayrıca cihaz kapatıldığında daha görünürdür.

  DockCase hub’ı (üstte) ve SSD muhafazası (altta).

  SSD kurulumu

  DockCase’in SSD muhafazası, diğer pek çok muhafaza gibi aletsiz bir tasarıma sahip değildir. Bunun yerine, cihazın arkasında, soğutucuya takılan küçük bir Philips başlı vida bulunur. Cihaz bir tornavida ile birlikte gelir.

  Arka kapağı çıkardıktan sonra, kasanın içine bir göz atabilirsiniz. Sabitlemek için bir Philips başlı vidayla SSD’yi takmak basittir, ancak alet gerektirmeyen tasarımın gerçekten güzel bir artı olacağını düşünüyorum. Bu muhafazayı almadan önce, benzer fiyatlı bir Sabrent Thunderbolt 3 muhafazası kullanıyordum. Tamamen aletsiz bir tasarım kullanır ve kendinize yapıştırabileceğiniz çeşitli kalınlıklarda birden fazla ısı yastığı içerir. DockCase’in SSD kasasında, soğutucuya önceden takılmış bir termal ped bulunur.

  DockCase aletsiz olmasa da, farklı uzunluklarda sabit diskler takabileceğiniz için bu tasarımın kendi avantajları vardır. 2230, 2242, 2260 ve 2280 SSD’leri desteklerken, Sabrent 80mm kasa yalnızca 2280 M.2 SSD’leri destekler.

  DockCase, açıkken bile kasanın güzel görünmesini sağladı. Siyah PCB ile altın temas yüzeyleri ve yazı arasındaki kontrast gerçekten güzel görünüyor. Sabrent mahfazasındaki dağınık görünen ama işlevsel mavi PCB ile tam bir tezat oluşturuyor.

  Güvenlik özellikleri

  Muhafaza, bir kondansatörle, SSD’nin fişini çektikten sonra birkaç saniye daha çalışmasını sağlayabilir. Bu, bilgisayarınızdan herhangi bir ek bilgi aktarmanıza izin vermese de, SSD’nin önbelleğinde depolanan verileri silmesine izin verecektir. Güç kaybı koruması, SSD eşleme tablosunun (temelde verilerin SSD’de nerede depolandığıyla ilgili bir içindekiler tablosu) bozulmadan kalmasını sağlamaya da yardımcı olur.

  DockCase muhafazalarından herhangi birinde bulunan büyük bir kapasitör (kasa, beş saniyelik ve on saniyelik güç kaybı korumalı versiyonlarda gelir), beklenmedik cihaz bağlantısının kesilmesinden kaynaklanan sorunları önlemeye yardımcı olabilir.

  Güç kaybı koruması sağlayan DockCase muhafazasında bulunan kapasitör.

  Kasa açıldığında, güç kaybı koruması sağlayan büyük mor kondansatör uçta tam olarak görünür durumda. Adı “SUPERCAP (EDLC)”. Bu kondansatörün dişleri görülebilir, ancak başka bir metal kapakla örtülmüştür, böylece SSD’nizi kurarken dişlere yanlışlıkla dokunmazsınız.

  DockCase, ek güç kaybı koruması konusunda çok özeldir. Diğer harici SSD muhafazalarıyla hiç sorun yaşamadım, ancak bu ekstra gönül rahatlığı güzel.

  Monitör ayrıca kurulu SSD hakkında birçok bilgiyi bir bakışta paylaşabilir. Boyut, tür, kalan depolama alanı ve bölümlerden aygıt yazılımı, çalışma saatleri ve yazılan/okunan veriler gibi daha ayrıntılı bilgilere kadar her şey. MacOS Disk Yardımcı Programını veya Windows Disk Yönetimi’ni kullanmak bu bilgilerin çoğunu kullanılabilir hale getirirken, bir düğmeyi tıklatmak kesinlikle güzel.

  verim

  Performans, maalesef DockCase USB-C kasasının geride kaldığı alanlardan biridir. Ana sınırlamaları, 10 Gbps USB-C bağlantısı ve 2 TB maksimum kapasitesidir. Muhafaza, diğer 20 $’lık M.2 SSD muhafazalarında da kullanılan bir Realtek USB – PCIe/USB – SATA çipi olan RTL9210b denetleyici çipini kullanır.

  7000MB/sn’ye varan hızlara ulaşabilen Kingston’ın KC3000’i gibi giderek daha fazla sayıda PCIe 4.0 SSD’nin piyasaya sürülmesiyle, yüksek hızlı Thunderbolt bağlantısı, SSD’lerinden en iyi şekilde yararlanmak isteyenler için bunu daha da çekici bir seçenek haline getirecek. .Kendilerine ait.

  DockCase USB-C M.2 Muhafazası Buna Değer mi?

  Bana göre her şey düşünüldüğünde, DockCase’in USB-C M.2 SSD muhafazası 99 $’a bile tamamen değer ve şu anda Kickstarter’da sadece 69 $’a mevcut. Arada kesinlikle kullanacağım daha yüksek hız seçeneklerim var, ancak güç kaybı koruması, mükemmel yapı kalitesi, ekstra özellikler ve Apple benzeri estetik, kasayı kurulumum için mükemmel bir tamamlayıcı yapıyor. DockCase’in birincil iletişim cihazım haline gelmesi gibi, DockCase’in SSD bölmesinde harici depolama cihazım olarak kalacak bir SSD bekliyorum.

  Ekstra güç kaybı koruması ve şık tasarımı size çok şey ifade etmiyorsa, daha ucuz seçeneklerden birini tercih edebilir ve 20 dolardan daha az harcayabilirsiniz veya benzer bir maliyetle yüksek performanslı bir cihaz alabilirsiniz, ancak bunların kendi dezavantajlar. Kullandığım 99 $ ‘lık Sabrent kasası, taktığınız cihazda Thunderbolt 3 uyumluluğu gerektiren standart USB desteğine sahip değilken, 79 $’ lık OWC Envoy Express’in çıkarılamaz bir kablosu var.

  DockCase daha pahalı bir Thunderbolt sürümüyle çıksaydı, ilk geçiş yapan ben olurdum, ancak bu noktaya kadar, bunu masaüstü kurulumumun en yeni üyesi yapmak için 10 Gb/sn USB-C bağlantısı yeterliydi.

  Kickstarter’da DockCase USB-C SSD Muhafazasını 69 $’a edinin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba