More

  Chrome’un silinen yer işaretlerini kopyalamasını önleyin, işte böyle yapın

  Chrome’un uzun bir süre yer işareti yerleştirme sorunu vardı; bu, Chrome’u ikincil bir cihazla senkronize ettikten sonra silinen yer işaretleri geri getirildiğinde yaşanan sorundu. Yer işaretlerinizi sildikten sonra yeniden görünme konusunda sorun yaşıyorsanız, bu kılavuz sizi onlardan kalıcı olarak nasıl kurtulacağınız konusunda yönlendirecektir.

  Chrome yer işaretleri neden kopyalanıyor?

  Bazı durumlarda, Google Chrome yer işaretleriniz ve yer işaretleri klasörlerinizin tamamen silinmediğini görebilirsiniz. Çoğu zaman, silinen yer imleri bir süreliğine kaybolur, ancak daha sonra yeniden görünür, yer imleri çubuğunuzu veya favori web sitelerinizi yönetmek için sahip olduğunuz sistemi karıştırır.

  Bu sorun herkeste olmayabilir ama sizin başınıza gelirse çok sinir bozucu olabilir. Windows, iOS, macOS veya Android gibi birden fazla cihazda Google Chrome’da oturum açtığınızda ve yer işaretlerini silerken bu cihazlardan bir veya daha fazlasının etkin olmadığı görülüyor. Daha önce etkin olmayan cihazlardan birinde Chrome’u açtığınızda, Chrome silinen yer işaretlerinizi tanımaz ve yeniden senkronize etmeye çalışır.

  Bu eylem, bir kez kaldırılan favorileri diğer cihazlarınıza aktarır. Sonuç, gittiğini düşündüğünüz ve o zamandan beri Chrome yöneticinize geri döndürülen bir dizi yer işaretidir.

  google chrome android uygulaması

  Yer imleri Chrome’dan nasıl tamamen silinir?

  Her ikisi de tek seferlik bir çözüm olsa da, Chrome’daki yer işaretlerini tamamen silmek için kullanabileceğiniz güçlü bir yöntem vardır. Temel olarak, bir grup yer imini her silmek istediğinizde, yer imlerinin yeniden senkronize edilmesini ve geri alınmasını önlemek için bu süreçten geçmeniz gerekecektir. Google bu hatayı tamamen düzeltene veya yer işaretlerinin kaldırıldıktan sonra artık görünmediğini tespit edene kadar sorun oluşmaya devam edecektir.

  Listelenen yöntem biraz zaman alıcıdır, ancak çalışıyorsanız işe yarayabilir. tamamen Kaydedilmiş yer imlerini Chrome’da temizlemeniz gerekiyor. İstenmeyen yer işaretlerini silmeyi, Chrome’un yer işareti yöneticisini tam istediğiniz gibi düzenlemeyi ve ardından yer işaretlerinizi güvenli bir yere aktarmayı içerir. Ardından, tüm yer işaretlerinizi silebilir ve etkin olmayan Chrome oturumlarını açabilirsiniz. Bu oturumlardan herhangi biri silinen yer imlerini isterse, tüm yer imlerini tekrar kolayca silebilirsiniz.

  Not: İdeal bir senaryoda, yer işaretlerinizin bir yedeğini oluşturmak, onları uygun bir zamanda yeniden içe aktarmanıza olanak tanır. Mevcut favorilerinizi silmeden önce tamamen dışa aktarılmış bir HTML dosyanız olduğundan emin olun. Bunu test etmek için, bu dosyayı hemen içe aktarabilir ve tüm yer işaretlerinizin görünüp görünmediğini görebilirsiniz.

  1. Masaüstündeki Chrome’da, Üç noktalı liste senin yanında Kişisel Fotoğraf ve üzerine gelin Yer imleri.
  2. O seçer Yer imleri yöneticisi.
  3. Yöneticiyi istediğiniz gibi ayarlamak için yer imlerini yeniden organize etmek, silmek ve eklemek için sürükleyip bırakın.
  4. Yer işaretleriniz tam istediğiniz gibi düzenlendiğinde, simgesine dokunun. Üç noktalı liste üstte ve tıklayın Yer işaretlerini dışa aktar.
  5. HTML dosyasını kaydedin Kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde.
  6. Yer imlerinizin tam bir yedeğini aldığınızdan emin olduktan sonramevcut yer imlerinizi silmeye başlayın.
   • ilaç: Bunu Chrome’da yapmanın en kolay yolu, tüm yer işaretlerinizi ve klasörlerinizi yerelleştirilmiş tek bir klasöre taşımak ve silmektir.

  Yer işaretlerinizi sildikten sonra, artık Chrome’da oturum açtığınız diğer cihazları açabilir ve tamamen boşaltılmış bir yer işaretleri çubuğunu ve yöneticisini yansıttıklarından emin olabilirsiniz. Diğer cihazlarınızın kaydedilmiş Chrome yer işaretlerini göstermediğinden emin olduktan sonra HTML dosyanızı içe aktarabilirsiniz.

  1. İçinde Yer imleri yöneticisiTıklamak Üç noktalı liste topun içinde
  2. tıklamak Yer imlerini içe aktar ve kaydedilen HTML dosyasını seçin.

  Bu mükemmel bir çözüm mü?

  hayır. Asla.

  Google bu hatayı düzeltene kadar bu, silinen yer işaretlerinde her zaman olacaktır. Bununla birlikte, yukarıdaki yöntem, Chrome’un gerçekten uğraşamayacağı, tamamen temiz ve yönetilebilir bir yer işaretleri çubuğuyla sonuçlanır; Yani, tek tek yer imlerini tekrar silmeye başlayana kadar. Aslında Düzeltme, önceden düzenlenmiş bir dizi içe aktarılmış sık kullanılanla temiz bir sayfa gibi çalışır.

  Tabii ki, bu çözüm her kullanıcı için faydalı olmayabilir. Başka bir geçerli çözüm, istenmeyen tüm yer işaretlerini Çöp Kutusu klasörüne veya benzer bir yere taşımaya devam etmektir. Bu, bu yer işaretlerini gizler ve Chrome’a ​​değiştirilmesi gerektiğini düşünmesi için bir neden vermez.

  Her neyse, uzun süredir devam eden bu hata bir süredir ortalıkta dolaşıyor ve birçok kullanıcıyı etkiliyor. Listeyi temizlemek ve yeni yer imlerini içe aktarmak iyi sonuç verir, ancak biraz zaman alır. Ne yazık ki, pek çok başka seçenek mevcut değil.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here