More

  Chrome, M2 MacBook Pro’daki Safari’nin pil ömrüyle eşleşecek şekilde güncellendi

  Güç Tasarrufu modunu geniş çapta kullanıma sunduktan sonra Google, Mac için Chrome’da tarayıcının Safari kullanırken elde ettiğiniz pil ömrüyle eşleşmesini sağlayan dört iyileştirme yaptı.


  9to5Google’ın bir dosyası var Bülteni yeniden başlatın eklenen yorumlar ve diğer bilgilerle en büyük Google hikayelerini vurgulayan. Buradan kaydolun!


  Google, Şubat 2023’te MacBook Pro’yu (13 inç, M2, 2022 8 GB RAM, macOS Ventura 13.2.1) Chrome 110.0.5481.100 ile test etti. ”

  Karşılaştırma için Apple, 17 saate kadar kablosuz web taraması ve 20 saate kadar Apple TV uygulamasında film oynatma sunuyor.

  Testler Apple tarafından Mayıs 2022’de Apple M2, 8 çekirdekli CPU, 10 çekirdekli GPU, 8 GB RAM ve 256 GB yarıiletken sürücüye sahip ön üretim MacBook Pro sistemleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Kablosuz web testi, ekran parlaklığı alttan 8 tıklamaya ayarlanmış 25 popüler web sitesinde kablosuz olarak gezinerek pil ömrünü ölçer. Apple TV uygulaması film oynatma testi, ekran parlaklığı alttan 8 tıklamaya ayarlı olarak HD 1080p içeriği oynatarak pil ömrünü ölçer. Pil ömrü kullanıma ve yapılandırmaya göre değişir.

  elma

  Bu arada Google, testleri çalıştırmak için bu açık kaynaklı kıyaslama paketini kullanıyor ve kullanıcıların “eski modellerde de performans artışları göreceğini” söylüyor. CPU’yu daha sık uyandırmaktan bellek basıncını ayarlamaya kadar dört değişiklik özellikle atfedilir:

  • Gereksiz yeniden çizimleri ortadan kaldırın: “Bir botla gerçek dünya konumlarına gittik ve ekrandaki pikselleri etkilemeyen Document Object Model (DOM) değişiklik kalıpları belirledik. Chrome’u bunu erkenden algılayacak ve gereksiz stilizasyon, düzen, boyama, tarama, ve GPU adımları. Chrome kullanıcı arayüzünde yapılan değişikliklere benzer iyileştirmeler uygular”.
  • iframe’leri hassaslaştırın: “…son zamanlarda oluşturulan iframe’ler için çöp toplama buluşsal yöntemlerini ve bellek sıkıştırmasını ince ayarladık. Bu, kısa süreli bellek kullanımını azaltmak için daha düşük güç tüketimiyle sonuçlanır (uzun süreli bellek kullanımını etkilemeden).”
  • Zamanlayıcıları ayarlama: “…JavaScript zamanlayıcılar hâlâ bir web sayfasının güç tüketiminin önemli bir bölümünü kaplıyor. Sonuç olarak, CPU’nun daha sık uyanmasını sağlamak için Chrome’da tetiklenme şeklini değiştirdik. Benzer şekilde, biz’ Gerekli olmadıklarında dahili zamanlayıcıları geçersiz kılmak için fırsatlar belirledik, bu da CPU’nun uyandırılma sayısını azalttı.”
  • Veri yapılarını basitleştirin: “Aynı anahtar ile sık erişim olan veri yapılarını belirledik ve erişim modellerini geliştirdik.”

  Chrome’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here